За оцінками ВООЗ до 2050 року кількість онкологічних захворювань зросте на 77%

Джерело: CNN

За новими оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2050 році кількість діагностованих ракових захворювань у світі досягне 35 мільйонів, що на 77% більше порівняно з 20 мільйонами випадків, діагностованих у 2022 році.

Такі висновки у ВООЗ зробили після досліджень, які охоплюють 185 країн та 36 форм ракових захворювань.

Як показали дані, найпоширеніший вид онкології у світі у 2022 році – рак легенів. Його виявили у 2,5 млн осіб. Далі йдуть рак молочної залози, колоректальний рак, рак простати та рак шлунку.

Рак легенів також став причиною найбільшої кількості смертей від раку: 1,8 мільйона, або майже 19% від загальної кількості.

Окрім цього у ВООЗ виявили, що у країнах з високим індексом людського розвитку (показник досягнень у сфері охорони здоров’я, освіти та рівня життя) рак грудей виявлено у 1 з 12 жінок, а 1 з 71 жінки помер внаслідок цього захворювання.

Водночас у країнах з низьким індексом людського розвитку рак грудей буде діагностовано у 1 з 27 жінок, але 1 з 48 – помре. Причина такої різниці – пізня діагностика та відсутність доступу до лікування.

Нерівність також спостерігалася в таких послугах, як опромінення та трансплантація стовбурових клітин.

“Нове глобальне дослідження ВООЗ проливає світло на основні нерівності та брак фінансового захисту від раку в усьому світі, коли населення, насамперед у країнах з низьким рівнем доходу, не має доступу до основ лікування раку”, — зауважив Бенте Міккельсен, директор департаменту ВООЗ.

За даними дослідників, причиною зростання кількості випадків раку у майбутньому будуть ожиріння, паління, вживання алкоголю та забруднення повітря.

  • Медики-онкологи з України відправляться на стажування до провідних американських центрів із клінічних інновацій та лікування онкологічних захворювань. Лікарні знаходяться в Нешвілі (штат Теннессі) та у Філадельфії (штат Пенсільванія).

Міністерство енергетики України назвало слова народного депутата Ярослава Железняка брехнею. До цього Железняк звинуватив Міненерго в тому, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.

У 2024 році громадяни України перетнули кордон 30,11 мільйона разів. При цьому 2% осіб, які виїхали за кордон, не повернулися назад — це близько півмільйона громадян.

Дев’ятирічний блогер Матвій Брус разом із родиною та іншими волонтерами зумів зібрати кошти для придбання понад 900 дронів для українських військових. Хлопчик з Черкащини набув популярності, коли закликав купувати продукти перед Великоднем у відео “Скоро вже буде Пасха”.

Колишня військова й учасниця агентурної мережі російської воєнної розвідки, яка шпигувала у Миколаєві, отримала вирок.

Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Служби безпеки України повідомили про підозру начальнику штабу одного з військових підрозділів на Миколаївщині, який незаконно нарахував доплати військовим, що не брали участь у бойових діях.