Через конфіскацію активів РФ низці країн доведеться ховати резерви в Китаї – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Підтримка Білим домом законодавства, яке дозволить йому заарештувати близько 300 мільярдів доларів заморожених російських активів, спричинила низку проблем для європейських союзників, оскільки саме там знаходиться близько 200 мільярдів доларів із цих активів.

Як пояснили в інформагентстві, конфіскація активів центробанку Росії несе великі юридичні, економічні та геополітичні ризики. Це не зупинить військову машину Володимира Путіна, тоді як низка країн потенційно розглядатимуть це як порушення суверенного імунітету. У зв’язку з цим країни можуть почати зберігати свої резерви в Китаї.

“Захоплення активів підвищує ризик репресій, наслідування і фінансової фрагментації, що в майбутньому зробить інструментарій економічних санкцій Заходу менш ефективним. Дехто стверджує, що це ризик, на який варто піти, оскільки долар США все одно залишатиметься домінуючою валютою, але європейці побоюються, що вони візьмуть на себе основний тягар витрат”, – йдеться в матеріалі.

Зазначається, що частка євро в міжнародних розрахунках вже зменшується, а конкурентоспроможність Парижа, фінансового центру, пов’язана із захистом суверенного імунітету.

Натомість, на думку представниці аналітичного центру ECFR Агати Демаре, країни, що не входять до G7, можуть зберігати свої резерви в Китаї.

Видання додає, що США варто зосередитися на менш ризикованих кроках. Наприклад, на оподаткуванні прибутків, отриманих від російських активів, заблокованих у депозитаріях, включаючи бельгійський Euroclear, де знаходиться понад 200 мільярдів євро.

До того ж, минулого місяця ЄС почав планувати перші кроки до застосування податку на такі прибутки, який може зібрати до 15 мільярдів євро протягом наступних чотирьох років.

Утім, Euroclear вважається важливим гравцем на фінансовому ринку, і політизація може призвести до ризику контрзаходів. Тож, виникнуть юридичні суперечки і витрати.

“Тим не менше, несподівані прибутки варті уваги, і їх оподаткування може принести дорогоцінні мільярди, які компенсують підтримку України з боку платників податків”, – резюмували журналісти.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.