Адміністрація Байдена оголосила про нову безпекову допомогу Україні

Джерело: пресслужба Пентагону
27 грудня Міністерство оборони США оголосило про новий пакет допомоги для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони. Пакет озброєння містить додаткові засоби протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси, протитанкове озброєння та інше обладнання, щоб допомогти Україні протистояти Росії у повномасштабній війні.
Допомога вартістю 250 мільйонів доларів, містить:
- додаткові боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних систем (NASAMS);
- зенітні ракети Stinger;
- компоненти системи ППО;
- додаткові боєприпаси для систем HIMARS;
- артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
- ракети TOW;
- протитанкові системи Javelin і AT-4;
- понад 15 мільйонів патронів до стрілецької зброї;
- боєприпаси для перешкод;
- запчастини, медичне обладнання, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.
Зазначається, що надані засоби підтримають найнагальніші потреби України, щоб дати можливість Силам оборони захистити свій суверенітет і незалежність.
Безпекова допомога Україні – це розумна інвестиція в нашу національну безпеку. Це стримує потенційну агресію в інших частинах світу, одночасно зміцнюючи нашу оборонно-промислову базу та створюючи висококваліфіковані робочі місця для американського народу, — мовиться у повідомленні.
У Пентагоні наголосили на важливості того, аби Конгрес якомога швидше в новому році вжив заходів щодо додаткового запиту президента Байдена відносно національної безпеки, щоб забезпечити продовження підтримки та можливість України захистити себе від Росії, а також консолідувати та розширити свої досягнення на полі бою.
Зауважимо, Білий дім зробив запит у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США.
- 22 грудня президент Джо Байден підписав законопроєкт про бюджет США на потреби національної оборони на 2024 рік.
- Понад сто депутатів країн ЄС надіслали спільний лист своїм колегам у Сполучених Штатах 12 грудня, закликаючи Конгрес розблокувати подальшу військову допомогу Україні.
- Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість підтримати запропоновані республіканцями зауваження відносно безпеки кордонів, щоб забезпечити нову військову допомогу Україні та Ізраїлю в законопроєкті про додаткове фінансування, повідомило джерело, знайоме з обговореннями.
- Вразивши Росію безпрецедентним набором санкцій після її повномасштабного вторгнення в Україну, союзники G7 розглядають ще рішучіший крок: витратити гроші Москви.
- Конгрес США покинув Вашингтон на різдвяні канікули, поки кілька ключових питань не були вирішені, зокрема екстрена допомога Україні та посилення безпеки на кордоні, створюючи основу для складного січня.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.