Адміністрація Байдена оголосила про нову безпекову допомогу Україні

Джерело: пресслужба Пентагону

27 грудня Міністерство оборони США оголосило про новий пакет допомоги для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони. Пакет озброєння містить додаткові засоби протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси, протитанкове озброєння та інше обладнання, щоб допомогти Україні протистояти Росії у повномасштабній війні.

Допомога вартістю 250 мільйонів доларів, містить:

  • додаткові боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних систем (NASAMS);
  • зенітні ракети Stinger;
  • компоненти системи ППО;
  • додаткові боєприпаси для систем HIMARS;
  • артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
  • ракети TOW;
  • протитанкові системи Javelin і AT-4;
  • понад 15 мільйонів патронів до стрілецької зброї;
  • боєприпаси для перешкод;
  • запчастини, медичне обладнання, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.

Зазначається, що надані засоби підтримають найнагальніші потреби України, щоб дати можливість Силам оборони захистити свій суверенітет і незалежність.

Безпекова допомога Україні – це розумна інвестиція в нашу національну безпеку. Це стримує потенційну агресію в інших частинах світу, одночасно зміцнюючи нашу оборонно-промислову базу та створюючи висококваліфіковані робочі місця для американського народу, — мовиться у повідомленні.

У Пентагоні наголосили на важливості того, аби Конгрес якомога швидше в новому році вжив заходів щодо додаткового запиту президента Байдена відносно національної безпеки, щоб забезпечити продовження підтримки та можливість України захистити себе від Росії, а також консолідувати та розширити свої досягнення на полі бою.

Зауважимо, Білий дім зробив запит у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.