Адміністрація Байдена планує списати $4,7 млрд боргу Україні

Джерело: Reuters

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена вирішила скасувати кредити Україні в розмірі близько 4,7 мільярда доларів, заявив речник Держдепартаменту Метью Міллер.

Офіційні особи, котрі залишають свої посади, намагаються зробити все можливе, щоб підтримати Україну у війні проти Росії.

Закон про фінансування, прийнятий Конгресом у квітні на 61 мільярд доларів, передбачав надання економічної допомоги на близько 10 мільярдів доларів як умовно-поворотної позики.

Закон дозволяє чинному президенту списати до 50% цієї позики після 15 листопада 2024 року, а решту суми — вже наступному президенту з 1 січня 2026 року. За словами Міллера, Конгрес навряд чи заперечуватиме проти цього рішення, враховуючи двопартійну підтримку допомоги Україні.

Ми виконали положення закону, запропонувавши списання частини позики, і тепер слово за Конгресом. Проте я не думаю, що законодавці будуть проти, — додав речник.

  • 19 листопада Україна використала американські далекобійні ракети ATACMS для удару по території Росії, скориставшись дозволом, щойно наданим адміністрацією президента Джо Байдена на 1000-й день повномасштабної війни.
  • США дали “зелене світло” Україні на використання британських ракет Storm Shadow для ударів по території Росії, хоча офіційно Британія ще не підтвердила зняття обмежень.
  • 21 листопада Сполучені Штати Америки оголосили про новий пакет військової допомоги для України на 275 млн доларів.
  • Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.