Адміністрація Байдена погодить продаж Ізраїлю винищувачів F-15 на $18 мільярдів – CNN

Джерело: CNN

Адміністрація Байдена близька до схвалення продажу 50 винищувачів F-15 американського виробництва Ізраїлю. Вартість угоди, як очікується, перевищує 18 мільярдів доларів, згідно з інформацією обізнаних джерел.

Угода, яка стане найбільшим іноземним продажем військової техніки США Ізраїлю відтоді, як країна вступила у війну з ХАМАСом, відбувається в той час, як очікується, що адміністрація повідомить Конгрес про новий великий продаж комплектів високоточних боєприпасів Ізраїлю.

Нові продажі деяких із найдосконаліших видів зброї США акцентують рівень військової підтримки Ізраїлю, навіть якщо офіційні особи адміністрації Байдена критикують операції Ізраїлю в Газі.

Продаж, ймовірно, гаряче обговорюватиметься в Конгресі, особливо членами партії президента США. Продажі американської зброї Ізраїлю в минулі місяці зазнали пильної перевірки, і законодавці-демократи закликали обмежити військову допомогу Ізраїлю, поки країна не дозволить збільшити гуманітарну допомогу в секторі Гази та не зробить більше для захисту цивільного населення.

На відміну від високоточних боєприпасів, нові F-15 доведеться будувати з нуля. Офіційний представник США заявив, що немає планів щодо прискорення передачі літаків Ізраїлю, тому, у разі схвалення, винищувачі не споряджатимуть щонайменше п’ять років.

Ізраїльські офіційні особи закликали США прискорити терміни, якщо це можливо, повідомляв раніше CNN.

Сполучені Штати мають десятирічну прихильність безпеці Ізраїлю, — заявив речник Державного департаменту Метью Міллер. — Ізраїль оточений організаціями, які присягнули знищити країну, не тільки ХАМАС, але й Іран і проксі-групи, які Іран спонсорує, серед них “Хезболла”, які неодноразово говорили про своє бажання знищити Ізраїль. Ми вважаємо, що Ізраїль має повне право захищатися від цих противників.

Довідка. F-15 Eagle — американський всепогодний тактичний винищувач четвертого покоління. Призначений для завоювання переваги в повітрі. Прийнятий на озброєння в 1976 році. Винищувачі F-15 застосовувалися на Близькому Сході, в Перській затоці, Югославії та Лівії.

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про детальний план щодо того, як відмовитися від куріння.

Під підозрою головний сержант та молодший інспектор прикордонної служби, які працювали на ПП “Устилуг”. За даними Державного бюро розслідувань, обидва допомогли виїхати за кордон військовозобов’язаним чоловікам.

Під час евакуаційного рейсу з Покровська Донецької області до Рівненщини у жінки почалися перейми.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували “передбачення” з TikTok щодо того, що війна звершиться 18 травня.