Адміністрація Трампа відновить щонайменше 6 скасованих програм іноземної допомоги – Reuters

Джерело: Reuters

Адміністрація президента США Дональда Трампа вирішила відновити щонайменше шість нещодавно скасованих програм зовнішньої допомоги.

За словами двох джерел агентства Reuters, рішення відновити частину допомоги прийняли під тиском зсередини адміністрації Трампа і з боку конгресу США.

Виконувач обов’язків заступника адміністратора USAID Джеремі Левін, якого раніше ідентифікували як члена Департаменту урядової ефективності Ілона Маска, у внутрішньому електронному листі попросив співробітників скасувати звільнення.

Він попросив відновити надання грантів Всесвітній продовольчій програмі (WFP) в Лівані, Сирії, Сомалі, Йорданії, Іраку та Еквадорі.

Адміністрація також відновила чотири програми фінансування Міжнародної організації з міграції в Тихоокеанському регіоні, повідомили два джерела, знайомі з цим питанням.

“Вибачте за всі ці коливання з фінансуванням. Є багато зацікавлених сторін, і ми повинні краще збалансувати ці конкурентні інтереси — це моя провина, і я беру на себе відповідальність”, – написав Левін у вівторок у внутрішньому електронному листі.

Днями Reuters повідомило, що адміністрація Трампа припинила життєво важливі програми допомоги для більш ніж десятка країн, включаючи Афганістан, Ємен, Сомалі та Сирію, на загальну суму понад 1,3 мільярда доларів.

За даними правозахисної групи Stand Up For Aid лише за минулий вікенд за наказом Левіна скасували контракти WFP на суму понад 463 мільйони доларів. Найбільші втрати припали на Ліван, Сирію, Сомалі та Йорданію.

Штати не відновили допомогу Афганістану, яким керує Талібан, і Ємену, більша частина якого контролюється ісламістськими бойовиками підтримуваного Іраном руху Хуті. Вашингтон був найбільшим донором допомоги обом країнам.

Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​

17 квітня президент Володимир Зеленський зустрівся з конгресменом Сполучених Штатів Америки та співголовою конгресового Українського кокусу Браяном Фіцпатріком.