Афганська легкоатлетка на ОІ у Парижі продемонструвала напис «Освіта. Спорт. Наші права»
Джерело: tribuna
Афганська легкоатлетка Кімія Юсуфі під час забігу на Олімпіаді у Парижі продемонструвала надпис “Освіта. Спорт. Наші права”, закликаючи світ звернути увагу пригноблення жінок в Афганістані після приходу до влади талібів.
Юсуфі виступала у кваліфікаційному забігу на 100 метрів. Спортсменка прибігла до фінішу останньою з результатом 13,42 секунди.
Проте після змагання 28-річна легкоатлетка зняла свій нагрудний номер і показала його на камеру, повернувши зворотним боком.
Переглянути цей допис в Instagram
Там був надпис – “Освіта. Спорт. Наші права”. Слова були написані кольорами прапора Афганістану.
“У мене є повідомлення для афганських дівчат. Не здавайтеся, не дозволяйте іншим вирішувати за вас. Просто шукайте можливість, а потім використовуйте цю можливість. Я просто хочу представити афганський народ цим прапором, нашу культуру. Наші дівчата в Афганістані, наші жінки, вони хочуть базових прав, освіти та спорту”, – сказала спортсменка.
Кімія Юсуфі – одна з шести спортсменів, які цьогоріч представляють Афганістан на ОІ. Вона також брала участь в Олімпіадах 2016 року у Ріо-де-Жанейро та 2020 року у Японії.
Коли в Афганістані у 2021 році до влади прийшли таліби, вони заборонили жінкам займатись спортом. Відтак Юсуфі зараз мешкає в Австралії.
- Ув’язнену афганську активістку кілька талібів зґвалтували у тюрмі та зняли це на відео. Згодом вони пригрозили жінці розповсюдженням цього запису.
Apple видалила новинний додаток “Радіо Свобода” з російського App Store на вимогу московського регулятора зв’язку Роскомнадзору.
Росія повідомила Австрії, що зупиняє постачання газу в країну від завтра, 16 листопада, що свідчить про швидке наближення кінця останніх газових потоків Москви до Європи.
Повідомлення про те, що мільярдер Ілон Маск проводив численні телефонні розмови з російськими офіційними особами, включаючи Володимира Путіна, мають бути розслідувані Пентагоном і правоохоронними органами з міркувань національної безпеки, заявили два високопоставлені сенатори-демократи.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розповів, що канцлер Німеччини зателефонував йому після розмови з Володимиром Путіним.
Відтепер Норвегія не надаватиме притулок біженцям із Львівської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, оскільки ці регіони вважаються безпечними та розміщені далеко від лінії фронту, заявив уряд країни.