Агента, який інформував розвідку РФ про геолокації ЗСУ, засудили до 15 років ув’язнення

Джерело: СБУ

Агента Головного управління Генштабу Збройних сил Росії, якого  затримали у квітні 2022 року у Дніпрі, засудили до 15 років позбавлення волі.

Ним виявився технічний спеціаліст одного з провідних операторів мобільного зв’язку в Україні. З початку повномасштабного вторгнення РФ посадовець розвідував місця базування штабів та комплексів протиповітряної оборони ЗСУ на території обласного центру.

Також він намагався відстежити можливі залізничні маршрути переправлення української бойової техніки на східний фронт.

Водночас агент збирав інформацію про наслідки повітряних атак РФ по міській інфраструктурі для повторного коригування ворожих ударів.

Отримані відомості він передавав окупантам через спеціалізований чат-бот воєнної розвідки країни-агресорки у вигляді медіафайлів з відмітками українських об’єктів на електронній карті.

У ході контрдиверсійних заходів співробітники СБУ встановили місцеперебування зловмисника і затримали його у власному помешканні, коли він готувався до нового “сеансу” зв’язку з російським ГРУ.

Як встановило розслідування, працівник “мобільної” компанії у Дніпрі був дистанційно завербований кадровим співробітником російського ГРУ наприкінці лютого 2022 року.

Окупанти залучили дніпрянина до негласної співпраці через власний чат-бот, де збирали розвіддані про дислокацію та переміщення Сил оборони.

Під час обшуків у затриманого виявлено мобільний телефон, який він застосовував для розвідувально-підривної діяльності проти України.

На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.