Агентство відновлення спростило умови тендерів на відбудову житла

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України спростило умови тендерів на відбудову житла та соціальної інфраструктури.

Відтак, запроваджено нові стандарти проведення тендерів на відбудову цивільних обʼєктів для регіональних Служб відновлення. Вони значно спрощують участь компаній у закупівлях та скорочують кількість вимог до учасників.

Мета впровадження цих стандартів – залучення більшої кількості компаній до відбудови та участі у державних закупівлях. Зараз не більше третини українських будівельних компаній працюють із державними коштами.

Основою рекомендацій стали уніфіковані кваліфікаційні критерії.

Основні зміни:

Техніка

  • Тільки основні позиції техніки;
  • Відсутність надмірних документів на підтвердження.

Кваліфікація працівників

  • Ключові посади інженерних працівників;
  • Деталізація професій не вимагається;
  • Працевлаштування: штат, договір, сумісництво.

Досвід виконання аналогічного договору

  • Підтвердження роботи за аналогічним договором з обʼєктами такого ж класу (протягом 5 років);
  • Обсяг виконання аналогічних договорів (відсоток від вартості – від 80% до 40% від суми тендеру).

Фінансова спроможність

  • Критерії фінансової спроможності залежать від очікуваної вартості тендеру.

Також скасовано вимоги, що можуть бути підставою для маніпуляцій – підтвердження наявності техніки конкретних брендів, підтвердження кваліфікації усіх співробітників, надмірні вимоги щодо оформлення документів, вимоги щодо надання документів у паперовому вигляді та інші.

Довідково. Нову методику проведення закупівель розроблено командою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України після консультацій з ринком, на підставі практик Антимонопольного комітету та аналізу основних скарг генпідрядників.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.