Агентство відновлення спростило умови тендерів на відбудову житла

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України спростило умови тендерів на відбудову житла та соціальної інфраструктури.

Відтак, запроваджено нові стандарти проведення тендерів на відбудову цивільних обʼєктів для регіональних Служб відновлення. Вони значно спрощують участь компаній у закупівлях та скорочують кількість вимог до учасників.

Мета впровадження цих стандартів – залучення більшої кількості компаній до відбудови та участі у державних закупівлях. Зараз не більше третини українських будівельних компаній працюють із державними коштами.

Основою рекомендацій стали уніфіковані кваліфікаційні критерії.

Основні зміни:

Техніка

  • Тільки основні позиції техніки;
  • Відсутність надмірних документів на підтвердження.

Кваліфікація працівників

  • Ключові посади інженерних працівників;
  • Деталізація професій не вимагається;
  • Працевлаштування: штат, договір, сумісництво.

Досвід виконання аналогічного договору

  • Підтвердження роботи за аналогічним договором з обʼєктами такого ж класу (протягом 5 років);
  • Обсяг виконання аналогічних договорів (відсоток від вартості – від 80% до 40% від суми тендеру).

Фінансова спроможність

  • Критерії фінансової спроможності залежать від очікуваної вартості тендеру.

Також скасовано вимоги, що можуть бути підставою для маніпуляцій – підтвердження наявності техніки конкретних брендів, підтвердження кваліфікації усіх співробітників, надмірні вимоги щодо оформлення документів, вимоги щодо надання документів у паперовому вигляді та інші.

Довідково. Нову методику проведення закупівель розроблено командою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України після консультацій з ринком, на підставі практик Антимонопольного комітету та аналізу основних скарг генпідрядників.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.