Аграрії, активи яких залишилися на ТОТ, зможуть заморозити повернення державі кредиту

Джерело: Мінреінтеграції

Українські аграрії, активи яких залишилися на тимчасово окупованих територіях або в зоні активних бойових дій, зможуть заморозити повернення державного кредиту.

Про напрацювання відповідних змін до постанови Кабміну повідомили учасники наради із проблемних питань аграрного бізнесу в умовах війни. Засідання відбулося під головуванням віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук.

Представник Мінагрополітики доповів про стан розроблення змін до Порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою КМУ від 25 серпня 2004 року № 1102. Зокрема, в частині відстрочення повернення кредитів аграріями.

Зміни стосуватимуться двох аспектів:

  • Аграрії з активами на небезпечних територіях, які отримали підтримку від держави, матимуть право відтермінувати повернення цього кредиту до деокупації або завершення активних бойових дій.
  • Заявки від фермерів будуть прийматися онлайн, через Державний аграрний реєстр. До того ж, через цю електронну систему будуть видаватися і рішення.

Також наголошено на тому, що це безвідсоткова позика від держави.

Наразі проєкт постанови – на етапі погодження центральними органами виконавчої влади. Після надання ЦОВВ висновків і зауважень Мінагрополітики направить його на розгляд уряду.

“Прошу всі залучені до цього процесу сторони не зволікати. Маємо усіма можливими способами захищати наших людей задля успішного післявоєнного відновлення аграрного бізнесу на звільнених територіях”, – зазначила віцепрем’єрка.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.