Активісти «Кібер спротиву» отримали доступ до пошти російського військового, відповідального за удари по Нікополю

Джерело: Центр національного спротиву

Хакери з групи “Кібер спротив” отримали доступ до пошти російського військового, відповідального за атаку БпЛА по Нікопольському заводу феросплавів.

14 травня 2023 року російський воєнкор Олег Блохін у своєму Telegram-каналі опублікував допис з відеозаписом вчинення російськими окупаційними військами чергового злочину – удару з БпЛА по Нікопольському заводу феросплавів.

Завдяки цим даним фахівці “Кібер спротиву” знайшли та встановили відповідального за даний злочин.

Ним є командир розвідувально-ударної групи БпЛА 26-го окремого загону спецпризначення, військовослужбовець Росгвардії Дементьєв Олександр Павлович.

Його дата народження: 27.03.1989; номер діючого паспорта: 4521 543816; телефон: +79303833766; адреса реєстрації: м. Москва, вул. Красноказарменная 9А; місце фактичного проживання: м. Кострома, вул. Водяная 38/2, кв. 6.

Отримавши доступ до електронної пошти Дементьєва, фахівці також дізнались технічні характеристики та інструкції до нового російського комплексу РЕБ/РЕР “Вий”.

Дементьєв розпоряджався інформацією про нових бойових дронів, доведених у РФ до стадії дрібносерійного виробництва.

Також вдалось дізнатись докладні плани розташування військової частини Росгвардії №6896, які він сфотографував і зберіг. Частина розташована у станиці Ахметівської, Лабинського району Краснодарського краю.

Фото: sprotyv.mod.gov.ua

Серед отриманих даних були також звіти для певного полковника Вазікова про проведення “бойових операцій” зі знімками екрана завдаваного удару.

“Отже, Дементьєв визнає, що він відповідальний за бомбардування цивільного об’єкта з підвищеною екологічною небезпекою: Нікопольського заводу феросплавів 4 травня цього року”, – мовиться у повідомленні ЦНС.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.