Активісти «Кібер спротиву» отримали доступ до пошти російського військового, відповідального за удари по Нікополю
Джерело: Центр національного спротиву
Хакери з групи “Кібер спротив” отримали доступ до пошти російського військового, відповідального за атаку БпЛА по Нікопольському заводу феросплавів.
14 травня 2023 року російський воєнкор Олег Блохін у своєму Telegram-каналі опублікував допис з відеозаписом вчинення російськими окупаційними військами чергового злочину – удару з БпЛА по Нікопольському заводу феросплавів.
Завдяки цим даним фахівці “Кібер спротиву” знайшли та встановили відповідального за даний злочин.
Ним є командир розвідувально-ударної групи БпЛА 26-го окремого загону спецпризначення, військовослужбовець Росгвардії Дементьєв Олександр Павлович.
Його дата народження: 27.03.1989; номер діючого паспорта: 4521 543816; телефон: +79303833766; адреса реєстрації: м. Москва, вул. Красноказарменная 9А; місце фактичного проживання: м. Кострома, вул. Водяная 38/2, кв. 6.
Отримавши доступ до електронної пошти Дементьєва, фахівці також дізнались технічні характеристики та інструкції до нового російського комплексу РЕБ/РЕР “Вий”.
Дементьєв розпоряджався інформацією про нових бойових дронів, доведених у РФ до стадії дрібносерійного виробництва.
Також вдалось дізнатись докладні плани розташування військової частини Росгвардії №6896, які він сфотографував і зберіг. Частина розташована у станиці Ахметівської, Лабинського району Краснодарського краю.
Серед отриманих даних були також звіти для певного полковника Вазікова про проведення “бойових операцій” зі знімками екрана завдаваного удару.
“Отже, Дементьєв визнає, що він відповідальний за бомбардування цивільного об’єкта з підвищеною екологічною небезпекою: Нікопольського заводу феросплавів 4 травня цього року”, – мовиться у повідомленні ЦНС.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.