Активісти знову облили супом картину Ван Гога
Джерело: BBC News
Активісти Just Stop Oil облили супом дві картини Вінсента Ван Гога через кілька годин після того, як інших двох активістів засудили до тюремного ув’язнення за напад той же витвір мистецтва.
Раніше 23-річну Фібі Пламмер засудили до двох років в’язниці, а 22-річну Анну Холлан – до 20 місяців, за те, що в жовтні 2022 року вони облили супом “Соняшники 1888”.
Сьогодні, 27 вересня, троє протестувальників кинули помаранчевий суп у картини “Соняшники 1888” і “Соняшники 1889” на виставці Poets and Lovers у Національній галереї в центрі Лондона.
“Є люди у в’язниці за те, що вимагають припинити видобуток нафти та газу, що зараз є політикою уряду після постійних, підривних дій, незліченних заголовків і результатом політичного тиску. Майбутні покоління вважатимуть, що ці в’язні сумління перебувають на правильному боці історії”, – сказали активісти після цього.
Їх затримали за підозрою у скоєнні злочину.
У Національній галереї повідомили, що дві картини, які облили сьогодні, вилучили для експертизи.
- Активістки організації “Riposte Alimentaire” облили супом картину Клода Моне “Весна”, що експонується в Музеї образотворчого мистецтва в Ліоні.
- Екологічні активісти в неділю влаштували акцію в паризькому Луврі, обливши супом всесвітньо відому картину Леонардо Да Вінчі “Мона Ліза” (“Джоконда”).
- Група кліматичних активістів вранці у середу, 25 вересня, облила червоною фарбою будівлю парламенту Фінляндії.
Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.
Менеджер Василя Ломаченка, Егіс Клімас, повідомив, що український боксер незабаром пройде медичне обстеження спини в Україні, яке визначить його подальшу участь у професійному спорті. За словами Клімаса, результати цього обстеження стануть ключовими для рішення щодо кар’єри дворазового олімпійського чемпіона у 2025 році.
Очільник Росії Володимир Путін підписав низку законів, які мають на меті посилення внутрішнього контролю в країні.
Масштабний флешмоб, у якому українці з підконтрольних Україні територій вітають українців на тимчасово окупованих, поширюється в мережі. Запустили акцію учасники гурту МУР, зробивши відео на знак подяки тим українцям, що в окупації лишаються вірними Україні.
Шведські організації з поховання планують придбати додаткові ділянки землі, щоб бути готовими до масових поховань у разі війни.