Активи російського підприємства на майже 5,5 млн доларів перейдуть в дохід України

Джерело: Служба безпеки України

 За матеріалами Служби безпеки Вищий антикорупційний суд прийняв рішення на користь Міністерства юстиції стосовно переказу Україні продукції російського підприємства ПАТ “Роствертол”.

Конфіскована продукція – це партія комплектуючих для систем управління бойовими гелікоптерами, яку один з львівських заводів виготовив на замовлення Ростовської компанії від 2011 року.

Загальна вартість конфіскованої партії становить понад 5,5 мільйонів доларів США.

ПАТ “Роствертол” є ключовим підприємством військово-промислового комплексу РФ, яке виробляє гвинтокрили для окупантів.

Російська компанія сподівалась отримати своє замовлення від українського заводу ще у 2014 році, проте контррозвідники СБУ заблокували передачу вертолітних комплектуючих до Росії.

Після конфіскації цієї продукції Служба безпеки планує передати технологічні компоненти для використання в виробництві озброєнь для Збройних Сил України.

Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.

19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів. 

Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.

19 листопада Україна використала американські далекобійні ракети ATACMS для удару по території Росії, скориставшись дозволом, щойно наданим адміністрацією президента Джо Байдена на 1000-й день повномасштабної війни.