Активи російського підприємства на майже 5,5 млн доларів перейдуть в дохід України
Джерело: Служба безпеки України
За матеріалами Служби безпеки Вищий антикорупційний суд прийняв рішення на користь Міністерства юстиції стосовно переказу Україні продукції російського підприємства ПАТ “Роствертол”.
Конфіскована продукція – це партія комплектуючих для систем управління бойовими гелікоптерами, яку один з львівських заводів виготовив на замовлення Ростовської компанії від 2011 року.
Загальна вартість конфіскованої партії становить понад 5,5 мільйонів доларів США.
ПАТ “Роствертол” є ключовим підприємством військово-промислового комплексу РФ, яке виробляє гвинтокрили для окупантів.
Російська компанія сподівалась отримати своє замовлення від українського заводу ще у 2014 році, проте контррозвідники СБУ заблокували передачу вертолітних комплектуючих до Росії.
Після конфіскації цієї продукції Служба безпеки планує передати технологічні компоненти для використання в виробництві озброєнь для Збройних Сил України.
- Влада Естонії планує першою в Європейському Союзі цього року дозволити конфіскацію пов’язаних із Кремлем активів для відбудови України.
- Державний секретар США Ентоні Блінкен на спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою 6 вересня заявив, що США вперше передадуть Україні активи, конфісковані в російських підсанкційних олігархів.
- 14 вересня міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс запропонував конфіскувати автомобілі з російськими номерними знаками на території країни, або перереєстровувати транспортні засоби.
США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.
Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.
Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.
Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.
Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.