Алкогольну компанію Bacardi внесли до списку міжнародних спонсорів війни

Джерело: Національне агентство з питань запобігання корупції

НАЗК внесло найбільшу в світі бермудську приватну алкогольну компанію Bacardi Limited до переліку міжнародних спонсорів війни

Як зауважили в НАЗК, компанія продовжує вести бізнес у Росії та активно шукає там нових співробітників.

Bacardi Limited – найбільша приватна міжнародна алкогольна компанія у світі, її продукція продається у понад 170 країнах.

Серед відомих брендів компанії: бренді Baron Otard, D’USSÉ; джин Bombay; ром Bacardi; текіла Cazadores; горілка Grey Goose, Eristoff; віскі Dewar’s, William Lawson’s, Aberfeldy, Aultmore, Royal Brackla, Craigellachie, Angel’s Envy й інші напої (Martini, St-Germain, Bénédictine).

Загалом Bacardi володіє понад 200 торговими марками, серед яких однойменний з фірмовою назвою компанії ром, який є найбільш продаваним ромовим брендом у світі.

Наприкінці лютого 2022 року, коли РФ розпочала повномасштабну війну проти України, Bacardi повідомила, що зупинила експорт до Росії і припинила вкладення у рекламу, проте згодом ця частина заяви зникла з офіційного сайту.

Відтак компанія продовжила постачати свою продукцію в Росію на мільйони доларів і шукати нових співробітників, публікуючи оголошення про вакансії.

У НАЗК зауважили, що низка міжнародних компаній вже вийшли з алкогольного ринку РФ, тим самим зменшивши конкуренцію і створивши можливості тим, хто продовжує торгувати з окупантами.

Зокрема російський підрозділ компанії “Бакарди Рус” імпортував товарів на $169 млн за рік війни в Україні. Згідно з даними на сайті Федеральної податкової служби РФ, виторг “Бакарди Рус” 2022 року зріс на 8,5%, до 32,6 млрд рублів, а чистий прибуток – до 4,7 млрд, що на 206,5% більше, ніж 2021 року (1,5 млрд рублів), податку на прибуток до бюджету агресора сплачено на суму понад 12 млн дол. США.

Таким чином, Bacardi Limited продовжує сплачувати значні податки до бюджету Росії, підтримувати її економіку та спонсорувати агресію проти України.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.