Альтернативна сіль може продовжити мільйони життів – ВООЗ
Джерело: ВООЗ
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) випустила нові рекомендації, в яких радить замінити звичайну сіль альтернативами зі зниженим вмістом натрію, що допоможе знизити ризик серцево-судинних захворювань та продовжити мільйони життів у всьому світі.
Як зазначили в агенції, надмірне споживання солі підвищує кров’яний тиск, збільшуючи ймовірність розвитку інсульту, серцевого нападу та хвороб нирок.
ВООЗ рекомендує вживати не більше 2 грамів кухонної солі на день, але в середньому люди споживають понад 4,3 грами – вдвічі більше за норму.
В якості альтернативи у ВООЗ пропонують використовувати сіль, в якій частина натрію замінена на калій. Це не лише знижує споживання шкідливої речовини, а й одночасно збільшує надходження корисного мінералу, що сприяє нормалізації тиску. Дослідження свідчать, що такий перехід може значно зменшити кількість серцево-судинних захворювань та продовжити життя мільйонів людей.
За словами експертів, головна перевага цієї солі в тому, що вона практично не відрізняється за смаком та властивостями від звичайної, тому її легко використовувати у повсякденній кулінарії.
Водночас вказано, що людям із захворюваннями нирок потрібно обмежувати споживання калію, тому цей продукт не підходить усім. Крім того, сіль, що містить калій, поки доступна не в усіх країнах і може коштувати дорожче, ніж традиційна.
- Протягом століть шоколад вважався не лише смачним, а й корисним для здоров’я, зокрема для серця. Сьогодні науковці продовжують вивчати вплив шоколаду на серце, але результати досліджень залишаються неоднозначними.
В’єтнамське порося, на ім’я Кабачок, був талісманом військових на фронті, але через небезпеку його відправили до притулку.
12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.
Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…
Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.