Амеліну, Вакуленка, Кривцова та Кухарського посмертно нагороджено орденами

Джерело: сайт президента

З нагоди Дня Соборності України президент Володимир Зеленський посмертно відзначив держнагородами письменників Вікторію Амеліну, Володимира Вакуленка, Максима Кривцова та актора Василя Кухарського.

Зокрема їх нагороджено орденами “За заслуги” ІІІ ступеня.

Фото: Facebook

Вікторія Амеліна – українська письменниця, авторка роману “Синдром листопаду, або Homo Compatiens”. Книжка увійшла до десятки найкращих прозових видань за версією премії “ЛітАкцент–2014”.

У 2021 році Вікторія стала лавреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Того ж року заснувала Нью-Йоркський літературний фестиваль, що відбувався в селищі Нью-Йорк у Бахмутському районі Донецької області.

Варто зауважити, що в червні 2023 року Амеліну відібрали для письменницької резиденції Harriman у Парижі, де вона повинна була продовжувати роботу над книжкою зі свідченнями злочинів Росії.

Загинула 1 липня 2023 року внаслідок російської ракетної атаки по Краматорську.

Фото: Facebook

Володимир Вакуленко – дитячий письменник, автор 13 книг, серед них – книги про спадщину свого регіону, поезія, а також дитячі твори.

Невдовзі після окупації Харківщини чоловіка викрали і вбили російські військові.

Як розповіли в “Суспільному”, після деокупації, у вересні 2023 року, в Ізюмі українським правоохоронцям вдалося знайти місце масового поховання, де були поховані близько 400 тіл. У журналі ритуальної служби, доступ до якого отримали журналісти, дані Вакуленка були під номером 319.

Фото: Facebook

Максим Кривцов – поет, вірші якого надруковано в збірках “Книга Love 2.0. Любов і війна”, “Там, де вдома: 112 віршів про любов та війну”, “Колискова 21-го століття Vol. 1: що тебе заколисує?”. Також на його вірші гурт Yurcash виконує пісні, зокрема, “Панівна висота”, “Він в ЗСУ, вона в ТрО”, “Жовтий скотч”.

У 2023 році Кривцов видав збірку поезій “Вірші з бійниці” ,яку визнали однією з найкращих українських книжок року за версією українського PEN.

Кривцов писав на фронті роман, який залишився незакінченим. 7 січня стало відомо, що він загинув.

Фото: промо “Максим Оса”

Василь Кухарський – актор, відомий за роллю у фільмі “Максим Оса: золото Песиголовця”, знятого за мотивами українського коміксу про козака Максима Осу.

Також він грав у “Театрі на Подолі” (“Сто тисяч”, “Льовушка”, “Механічний апельсин”, “Ножиці”, “Приворотне зілля”).

У вересні 2023 року Кухарський зазнав важких поранень внаслідок бойових дій. 7 грудня стало відомо, що він помер.

Окрім того, Зеленський відзначив нагородами народних артистів (соліста опери Геннадія Ващенка та директора театру імені Леся Курбаса у Львові Олега Цьону), народних художників (живописця Володимира Бабієнка та художника Анатолія Марчука), заслуженого художника, скульптора Олексія Леонова, заслуженого артиста, баяніста Сергія Брикайла, диригента Василя Коваля, вокалістку Національної філармонії Каріну Кондрашевську, диригента Олега Кунтому, акторів Євгена Лаціка, Дениса Пономаренка, Олександра Ярему та артиста хору імені Верьовки Андрія Семеляка.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.

За словами президента Володимира Зеленського, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розробляє два варіанти плану подальших дій: якщо Україна отримає допомогу США, вона зможе перейти в наступ, якщо ні – їй доведеться зосередитися лише на захисті.

У Міністерстві закордонних справ закликали до розв’язання проблем між Кишиневом та Тирасполем без зовнішніх втручань.

ЄС повинен підтримати Україну всім необхідним, щоб Київ міг виграти війну проти Росії, мовиться у резолюції євродепутатів, прийнятій 29 лютого.