Американський історик Тімоті Снайдер прокоментував інтервʼю Путіна

Джерело: Тімоті Снайдер/X

Американський історик і письменник Тімоті Снайдер відреагував на інтерв’ю президента РФ Володимира Путіна для американського журналіста Такера Карлсона.

“Путін витратив кілька годин, щоб сказати: “Я повинен знищити Україну, тому що я не знаю, що таке Росія””,  – зазначив Снайдер.

Зазначимо, що фахівці ISW також проаналізували частину інтерв’ю Путіна, у якій він розповідав про російсько-українську війну.

Довідково. Тімоті Снайдер – американський історик, професор Єльського університету. Автор понад десяти книжок, які перекладено сорока мовами та курсу “Становлення сучасної України”.

У жовтні 2022 року Тімоті Снайдер приєднався до амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24. У листопаді запустив збір на систему протидії дронам “Ловець шахедів” для Києва, а вже у лютому 2023 року закрив його, зібравши 1 268 196 доларів.

  • Президент Росії Володимир Путін повинен постати перед судом щодо розслідування воєнних злочинів РФ у Маріуполі, унаслідок яких загинули тисячі цивільних, знищено незчисленну кількість будівель, за якими послідувала русифікація міста, мовиться у новій доповіді організації Human Rights Watch.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.