Виправдовував війну та викривляв історію: ISW прокоментував інтерв’ю Путіна Такеру Карлсону

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW проаналізували частину інтерв’ю президента РФ Володимира Путіна для американського журналіста Такера Карлсона, у якій він розповідав про російсько-українську війну.

Експерти зауважили, що під час інтерв’ю Путін показав, що не прагне до перемовин та має намір знищити Україну як державу. Він також продемонстрував загальну ворожість до Заходу , неправдиво звинувативши його у початку війни.

Він також стверджував, що Росія нібито готова до перемовин про припинення війни. Однак, вважають фахівці, ця риторика необхідна Путіну для того, щоб обманути Захід.

“Кремль прагне використати реальний інтерес Заходу до врегулювання шляхом переговорів, аби підірвати підтримку України і применшити зусилля Заходу надсилати Україні більше допомоги”, – наголосили в ISW.

На думку фахівців, насправді російський лідер не має наміру припинити війну і хоче знищити Україну, а процес перемовин йому необхідний лише для того, аби під час цієї паузи посилити свою армію.

В інтерв’ю Путін також прагнув продемонструвати, що у війні саме Росія є потерпілою стороною. Зокрема він наголошував, що війну почали “українські неонацисти” у 2014 році, а повномасштабне вторгнення – це спроба РФ покласти край війні.

“Ця триваюча інформаційна операція має на меті затьмарити очевидний факт, що Росія розпочала агресивну війну проти свого сусіда у 2022 році, щоб сплутати західні спогади про те, що насправді сталося. Ревізіонізм Путіна також має на меті підкріпити давні наративи Кремля, які виправдовують його максималістські цілі в Україні”, – наголосили експерти.

Путін також намагався виправдити військове вторгнення в Україну у 2014 та 2022 роках, як відповідь на дії України та Заходу.

Так, про окупацію Криму та частини Донбасу у 2014 році він аргументував “державним переворотом в Україні (Революція Гідності), який нібито підтримували США. Він також звинуватив Україну у порушенні Мінських угод та розповів про нібито створення баз НАТО на території Української держави.

Він вкотре повторив, що одна з цілей війни – “денацифікація”, яка, на думку Путіна, означає заборону всіх неонацистських рухів в Україні та усунення осіб, які підтримують нацистську ідеологію.

“Путін особливо виділив президента України Володимира Зеленського як нібито прихильника нацистської ідеології, що є ще одним свідченням того, що заклики Путіна до “денацифікації” України насправді є вимогами усунення нинішнього обраного українського уряду та заміни його прийнятним для Кремля”, – наголосили фахівці.

Путін продовжував закликати до “нейтралітету” України та стверджував, що Росія не може довіряти будь-яким заявам НАТО про те, що Альянс не дозволяє Україні стати членом.

Окрім цього, Путін продовжував пропагувати псевдоісторію, намагаючись заперечити українську державність і національність. Президент РФ повторив давні російські інформаційні наративи, заперечуючи існування української державності та ідентичності.

Путін стверджував, що українці принципово не існують як нація і що українці – це насправді росіяни, яких різні політичні діячі переосмислили як українців, щоб підірвати здатність Росії контролювати кордони Росії з іншими державами Східної та Центральної Європи.

“Путін постійно заперечує український суверенітет, державність та ідентичність, щоб представити повномасштабне вторгнення Росії як спробу повернути історично російські землі Росії та як гуманітарну спробу захистити етнічних росіян і російськомовних, яких Росія називає “співвітчизниками за кордоном””, – наголосили експерти.

Президент РФ також регулярно й навмисно зловживав визначенням “етнічного росіянина”, маючи на увазі українців, щоб просувати ширшу концепцію “русского мира” та виправдати максималістські претензії Росії щодо України, її народу та більшої імперіалістичні амбіції

“Жодне переписування історії Путіним не виправдовує вторгнення Росії в Україну. З часом кордони кожної держави світу змінювалися. Міжнародне право, яке, як стверджує Путін, прагне підтримувати, вимагає визнання всіма державами суверенних прав одна одної на їхній території, визнаних іншими суверенними державами. Російська Федерація двічі прямо визнавала суверенітет України над її нинішніми міжнародними кордонами — у 1991 та 1994 роках. Прийняття аргументу Путіна щодо права Росії змінювати кордони України на свій смак силою є запрошенням до всіх могутніх держав, які мають історичні проблеми, атакувати та захоплювати землі своїх сусідів, яких вони жадають”, – наголосили в ISW.

  • Президент Росії Володимир Путін повинен постати перед судом щодо розслідування воєнних злочинів РФ у Маріуполі, унаслідок яких загинули тисячі цивільних, знищено незчисленну кількість будівель, за якими послідувала русифікація міста, мовиться у новій доповіді організації Human Rights Watch.

Дослідження показало, що фізична активність – ходьба чи їзда на велосипеді – покращують когнітивні здатності на увесь день та на наступний день.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала розповів про телефонну розмову з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Вони обговорювали Україну. Фіала повідомив, що був приємно здивований цією розмовою.

На тлі ескалації відносин зі Штатами через питання торгівлі, Китай обмежує постачання основних компонентів для безпілотників, які стали критично важливими для України у війні проти РФ.

Україна отримає 454 мільйони доларів від Світового банку для розвитку сфери охорони здоров’я. Гроші будуть надані в рамках проєкту THRIVE. 

До України з Росії та тимчасово окупованих територій вдалось повернути ще вісьмох осіб, серед яких п’ятеро дітей і троє дорослих.