Американський штат Вайомінг визнав Голодомор геноцидом народу України

Джерело: пані посол України у США Оксана Маркарова

Вайомінг став 32-м американським штатом, який визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу та проголосив листопад місяцем пам’яті про цю подію.

Своєю чергою, пані посол України у США Оксана Маркарова висловила подяку губернатору штату Марку Гордону “за солідарність з Україною”, та українській громаді “по всіх штатах за активну кампанію зі вшанування пам’яті про жертв Голодомору шляхом організації просвітницьких заходів про цей жахливий злочин радянського режиму проти українців, скоєний 90 років тому”.

Також пані посол нагадала, що традиційно останньої суботи листопада українці по всьому світу запалюють свічки у пам’ять про загиблих від Голодомору.

У Вашингтоні церемонія вшанування пам’яті відбудеться 25 листопада біля Меморіалу жертвам Голодомору.

Раніше ще три американські штати – Вашингтон, Мериленд та Аризона – визнали Голодомор геноцидом українського народу.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.