Американський солдат, якому загрожує дисциплінарне стягнення, втік до Північної Кореї – Reuters

Джерело: Reuters.
Американський солдат, якому загрожувало дисциплінарне покарання, втік через міжкорейський кордон до Північної Кореї і, ймовірно, перебуває під вартою в КНДР.
Полковник Айзек Тейлор, речник Збройних сил США в Кореї, заявив, що американський військовослужбовець, який перебував в ознайомчій поїздці Спільною зоною безпеки між Північною та Південною Кореєю, “навмисно і без дозволу перетнув військову демаркаційну лінію на територію КНДР”.
“Ми вважаємо, що наразі він перебуває під вартою в КНДР і працюємо з нашими колегами з КНА (Корейська народна армія) над вирішенням цього інциденту”, – сказав Тейлор.
За даними Reuters, відразу не вдалося підтвердити особу солдата, однак двоє американських посадовців, на умовах анонімності, повідомили, що солдат мав бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності з боку Збройних сил США.
Південнокорейська газета Dong-a Ilbo, посилаючись на південнокорейську армію, ідентифікувала особу як Тревіса Кінга, солдата армії США у званні рядового другого класу. Однак пізніше газета видалила це ім’я.
У CBS News повідомили, що перед інцидентом солдата супроводжували назад до США з дисциплінарних причин, але після проходження контролю в аеропорту він якимось чином повернувся і зміг приєднатися до прикордонного туру.
Людина, яка стала свідком події і була частиною тієї ж групи, розповіла CBS News, що вони щойно відвідали одну з будівель на місці, коли “цей чоловік голосно вигукнув “ха-ха-ха” і просто побіг між якимись будівлями”.
Свідок цього інциденту стверджує, що військові відреагували на дії чоловіка за лічені секунди, але спочатку виникла плутанина.
“Спочатку я подумав, що це поганий жарт, але коли він не повернувся, я зрозумів, що це не жарт, а потім всі відреагували, і все стало божевільним”, – розповів свідок.
За даними CBS, свідок сказав, що в тому місці, куди побіг чоловік, не було видно північнокорейських солдатів, і що групі повідомили, що їх не було з часів пандемії коронавірусу, коли Північна Корея намагалася закрити свої кордони.
Перетин кордону відбувся на тлі високої напруженості на Корейському півострові, коли американський підводний човен з ядерними балістичними ракетами прибув до Південної Кореї з рідкісним візитом, щоб попередити Північну Корею про її власну військову активність.
Білий дім, Державний департамент США, Пентагон і представництво Північної Кореї при ООН у Нью-Йорку не відразу відповіли на запити про коментарі.
Зазначається, що чоловік був із групою відвідувачів, в тому числі цивільних, в селі Пханмунджом, коли раптово перебіг через цегляну лінію, що позначає кордон.
Державний департамент США закликає громадян Сполучених Штатів не в’їжджати до Північної Кореї “через постійний серйозний ризик арешту і тривалого утримання під вартою громадян США”.
- Північна Корея ймовірно запустила міжконтинентальну балістичну ракету (МБР) біля свого східного узбережжя в середу, 12 липня, перед зустріччю лідерів Південної Кореї та Японії на саміті НАТО.
- Південна Корея та НАТО посилять партнерство щодо безпеки та кіберзагроз.
- 11 липня міністерка закордонних справ Північної Кореї Чхве Сон Хуей назвала рішення США передати Україні касетні боєприпаси “небезпечним кримінальним актом”.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.