Американський солдат, якому загрожує дисциплінарне стягнення, втік до Північної Кореї – Reuters

Джерело: Reuters.

Американський солдат, якому загрожувало дисциплінарне покарання, втік через міжкорейський кордон до Північної Кореї і, ймовірно, перебуває під вартою в КНДР.

Полковник Айзек Тейлор, речник Збройних сил США в Кореї, заявив, що американський військовослужбовець, який перебував в ознайомчій поїздці  Спільною зоною безпеки між Північною та Південною Кореєю, “навмисно і без дозволу перетнув військову демаркаційну лінію на територію КНДР”.

“Ми вважаємо, що наразі він перебуває під вартою в КНДР і працюємо з нашими колегами з КНА (Корейська народна армія) над вирішенням цього інциденту”, – сказав Тейлор.

За даними Reuters, відразу не вдалося підтвердити особу солдата, однак двоє американських посадовців, на умовах анонімності, повідомили, що солдат мав бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності з боку Збройних сил США.

Південнокорейська газета Dong-a Ilbo, посилаючись на південнокорейську армію, ідентифікувала особу як Тревіса Кінга, солдата армії США у званні рядового другого класу. Однак пізніше газета видалила це ім’я.

У CBS News повідомили, що перед інцидентом солдата супроводжували назад до США з дисциплінарних причин, але після проходження контролю в аеропорту він якимось чином повернувся і зміг приєднатися до прикордонного туру.

Людина, яка стала свідком події і була частиною тієї ж групи, розповіла CBS News, що вони щойно відвідали одну з будівель на місці, коли “цей чоловік голосно вигукнув “ха-ха-ха” і просто побіг між якимись будівлями”.

Свідок цього інциденту стверджує, що військові відреагували на дії чоловіка за лічені секунди, але спочатку виникла плутанина.

“Спочатку я подумав, що це поганий жарт, але коли він не повернувся, я зрозумів, що це не жарт, а потім всі відреагували, і все стало божевільним”, – розповів свідок.

За даними CBS, свідок сказав, що в тому місці, куди побіг чоловік, не було видно північнокорейських солдатів, і що групі повідомили, що їх не було з часів пандемії коронавірусу, коли Північна Корея намагалася закрити свої кордони.

Перетин кордону відбувся на тлі високої напруженості на Корейському півострові, коли американський підводний човен з ядерними балістичними ракетами прибув до Південної Кореї з рідкісним візитом, щоб попередити Північну Корею про її власну військову активність.

Білий дім, Державний департамент США, Пентагон і представництво Північної Кореї при ООН у Нью-Йорку не відразу відповіли на запити про коментарі.

Зазначається, що чоловік був із групою відвідувачів, в тому числі цивільних, в селі Пханмунджом, коли раптово перебіг через цегляну лінію, що позначає кордон.

Державний департамент США закликає громадян Сполучених Штатів не в’їжджати до Північної Кореї “через постійний серйозний ризик арешту і тривалого утримання під вартою громадян США”.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Україна рухається до авторитаризму і “у якийсь момент може перестати відрізнятися від Росії, де все залежить від примхи однієї людини”.