Американський солдат, якому загрожує дисциплінарне стягнення, втік до Північної Кореї – Reuters
Джерело: Reuters.
Американський солдат, якому загрожувало дисциплінарне покарання, втік через міжкорейський кордон до Північної Кореї і, ймовірно, перебуває під вартою в КНДР.
Полковник Айзек Тейлор, речник Збройних сил США в Кореї, заявив, що американський військовослужбовець, який перебував в ознайомчій поїздці Спільною зоною безпеки між Північною та Південною Кореєю, “навмисно і без дозволу перетнув військову демаркаційну лінію на територію КНДР”.
“Ми вважаємо, що наразі він перебуває під вартою в КНДР і працюємо з нашими колегами з КНА (Корейська народна армія) над вирішенням цього інциденту”, – сказав Тейлор.
За даними Reuters, відразу не вдалося підтвердити особу солдата, однак двоє американських посадовців, на умовах анонімності, повідомили, що солдат мав бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності з боку Збройних сил США.
Південнокорейська газета Dong-a Ilbo, посилаючись на південнокорейську армію, ідентифікувала особу як Тревіса Кінга, солдата армії США у званні рядового другого класу. Однак пізніше газета видалила це ім’я.
У CBS News повідомили, що перед інцидентом солдата супроводжували назад до США з дисциплінарних причин, але після проходження контролю в аеропорту він якимось чином повернувся і зміг приєднатися до прикордонного туру.
Людина, яка стала свідком події і була частиною тієї ж групи, розповіла CBS News, що вони щойно відвідали одну з будівель на місці, коли “цей чоловік голосно вигукнув “ха-ха-ха” і просто побіг між якимись будівлями”.
Свідок цього інциденту стверджує, що військові відреагували на дії чоловіка за лічені секунди, але спочатку виникла плутанина.
“Спочатку я подумав, що це поганий жарт, але коли він не повернувся, я зрозумів, що це не жарт, а потім всі відреагували, і все стало божевільним”, – розповів свідок.
За даними CBS, свідок сказав, що в тому місці, куди побіг чоловік, не було видно північнокорейських солдатів, і що групі повідомили, що їх не було з часів пандемії коронавірусу, коли Північна Корея намагалася закрити свої кордони.
Перетин кордону відбувся на тлі високої напруженості на Корейському півострові, коли американський підводний човен з ядерними балістичними ракетами прибув до Південної Кореї з рідкісним візитом, щоб попередити Північну Корею про її власну військову активність.
Білий дім, Державний департамент США, Пентагон і представництво Північної Кореї при ООН у Нью-Йорку не відразу відповіли на запити про коментарі.
Зазначається, що чоловік був із групою відвідувачів, в тому числі цивільних, в селі Пханмунджом, коли раптово перебіг через цегляну лінію, що позначає кордон.
Державний департамент США закликає громадян Сполучених Штатів не в’їжджати до Північної Кореї “через постійний серйозний ризик арешту і тривалого утримання під вартою громадян США”.
- Північна Корея ймовірно запустила міжконтинентальну балістичну ракету (МБР) біля свого східного узбережжя в середу, 12 липня, перед зустріччю лідерів Південної Кореї та Японії на саміті НАТО.
- Південна Корея та НАТО посилять партнерство щодо безпеки та кіберзагроз.
- 11 липня міністерка закордонних справ Північної Кореї Чхве Сон Хуей назвала рішення США передати Україні касетні боєприпаси “небезпечним кримінальним актом”.
Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 грудня.Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Времівському та Куп’янському напрямках.
Підпорядковані безпосередньо главі РФ літаки та державні ресурси використовувалися для насильницького переміщення українських дітей з тимчасово окупованих територій до Росії, де їх передавали російським сім’ям, мовиться у дослідженні Школи громадського здоров’я Єльського університету, проведеному за підтримки Держдепартаменту США.
Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко заявив, що жодних наказів утримувати Курщину до інавгурації Дональда Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували.