Аналітики ISW пояснили, навіщо Путін оголосив чергове кількаденне перемир’я
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW прокоментували заяву російського президента Володимира Путіна про чергове кількаденне перемир’я на честь завершення Другої світової війни. Фахівці пояснили, навіщо Кремлю така пауза.
28 квітня у РФ заявили про ще одне перемир’я у російсько-українській війні у період з 8 по 11 травня – у дні, коли Росія відзначає завершення Другої світової війни. При цьому РФ залишила за собою право відповіді на будь-яке порушення цього перемир’я.
У Кремлі запевнили, що ця їхня пропозиція є демонстрацією готовності до перемовин про мир без будь-яких попередніх умов. Речник Кремля Дмитро Пєсков додав, що РФ повідомила Сполучені Штати про свої наміри додавши, що це перемир’я – “прояв” доброї волі Росії.
“Кремль готується прийняти значну кількість іноземних високопосадовців, зокрема з країн колишнього СРСР, Латинської Америки, Азії та Африки на святкуванні Дня перемоги у Росії, і Путін, ймовірно, намагається уникнути незручної ситуації, пов’язаної з українськими ударами під час цих святкувань”, – вважають фахівці.
Аналітики наголосили, що деталі будь-якого перемир’я повинні бути опрацьовані обома сторонами та мати надійні механізми моніторингу за його виконанням. Водночас російська пропозиція не містить механізмів моніторингу, а відтак Росія, імовірно, бездоказово звинувачуватиме Україну у порушенні перемир’я, як це було під час припинення вогню на Великдень.
Щобільше, в ISW вважають, що такі односторонні заяви про кількаденні перемир’я суперечать головній меті президента США Дональда Трампа про стійкий та довгий мир в Україні.
“Путін, ймовірно, опортуністично оголошує про припинення вогню під час великих релігійних та військових свят, щоб змусити Україну прийняти припинення вогню чи ризикнути здатись непохитною перед Заходом”.
Окрім цього, такі російські перемир’я дозволяють Путіну й надалі ухилятись від пропозиції США про повноцінне 30-денне перемир’я та створювати ілюзію, що Росія хоче мирних перемовин. Але при цьому Кремль зберігає контроль над умовами та термінами будь-якого припинення вогню.
Аналітики нагадали, що під час Великоднього перемир’я Росія проводила розвідку та обстрілювала позиції України уздовж лінії фронту, тому вірогідно, що у межах нового перемир’я це повториться.
“Путін, ймовірно, розглядає припинення вогню у День перемоги як можливість для російських військ відпочити перед майбутньою фронтовою діяльністю в Україні та як спосіб гарантувати, що Україна не завдаватиме дальніх ударів по Росії під час святкування Дня перемоги. Путін, ймовірно, не розглядає припинення вогню у День перемоги як значний крок до стійкого миру в Україні”.
- Оголошеного главою РФ Володимиром Путіним триденного перемир’я в Україні недостатньо, у Вашингтоні чекають на повноцінний мир, заявила речниця американського президента Каролін Лівітт.
У межах першого етапу проєкту МЗС “Резиденція Пилипа Орлика. Віднайдення історії України в архівах світу”, історикам вдалося віднайти унікальні й раніше невідомі історичні документи: перше досьє Пилипа Орлика, листи українського гетьмана та його родини, а також шведських королів.
Поблизу австралійського міста Порт-Маккуорі чоловік ледь не загинув після нападу кенгуру, котрий під час повені затягнув його під воду. Постраждалий розповів, що минулого року мусив відбиватися від білої акули.
Посольство Росії у Швеції заявило про чергову “атаку” на дипмісію з використанням дрона. Згідно з офіційним повідомленням, 25 травня близько 3:40 ранку безпілотник пролетів над територією посольства та скинув ємність із фарбою перед головним входом.
Грузинській співак Ереклі Гецадзе під час концерту на музичному фестивалі Tbilisi Open Air викинув до сміттєвого бака російський триколор і справив на нього природну потребу. Глядачі підтримали музиканта схвальними вигуками та оплесками.
Засновник холдингу “Царьград”, російський бізнесмен Костянтин Малофєєв закликав владу РФ скасувати пенсії для громадян, народжених після 1995 року. На його думку, це спонукатиме молодь мати більше дітей, аби забезпечити себе у старості.