Аналітики ISW проаналізували сценарій у випадку перемоги РФ в Україні

Джерело: ISW
Фахівці Інституту вивчення війни проаналізували, що буде з Європою та США, якщо у російсько-українській війні переможе РФ.
Фахівці зауважили, що США мають набагато більшу ставку у російсько-українській війні, аніж вважає більшість. Водночас якщо США та Європа припинять допомагати Україні, то не можна виключати варіант, що РФ окупує всю Українську державу.
У цьому випадку російська армія – розбита та водночас тріумфальна – опиниться поруч з кордоном НАТО від Чорного моря до Північного Льодовитого океану.
Згідно з даними американської розвідки, українські військові за підтримки Заходу знищили майже 90% російської армії, яка вдерлася у лютому 2022 року, але росіяни компенсували ці втрати в живій силі та нарощують свою промислову базу, щоб компенсувати свої матеріальні втрати швидкістю. набагато швидше, ніж дозволяла їх довоєнна потужність.
У випадку перемоги армія РФ буде бойовою та значно більшою, ніж російські сухопутні сили до 2022 року. Російська економіка поступово відновлюватиметься, оскільки санкції неминуче слабнуть, а Москва розробляє способи обійти або пом’якшити ті, що залишилися.
Згодом Росія замінить своє обладнання та відновить свою злагодженість, спираючись на багатий досвід, здобутий важкою роботою в механізованій війні. Зокрема РФ зможе розробити передові системи протиповітряної оборони, які зможуть обійти лише американські літаки-невидимки.
“Росія може становити серйозну звичайну військову загрозу для НАТО вперше з 1990-х років у часовий проміжок, який значною мірою залежить від того, скільки Кремль інвестує у свою армію. Оскільки Москва вже взяла на себе амбітну післявоєнну програму військової експансії, США не можуть бути впевнені, що часові рамки будуть дуже довгими”, – мовиться у звіті.
Водночас в ISW нагадали, що загальний військовий потенціал США та їх союзників по НАТО набагато більший, тому причин сумніватись у тому, що Захід переможе будь-яку армію РФ немає причин, навіть у випадку, якщо Росія окупує всю Україну та Білорусь.
Фахівці додали, що США потрібно не лише думати про те, яку суму допомоги надати Україні найближчим часом, а й про те, що станеться у випадку перемоги РФ, адже за таким сценарієм США доведеться витратити ще більше коштів.
У разі перемоги РФ, Сполученим Штатам доведеться розгорнути у Східній Європі значну частину своїх сухопутних сил та велику кількість літаків-невидимок.
Будівництво та обслуговування цих літаків по суті є дорогим, але проблеми з їх швидким виробництвом, ймовірно, змусять Сполучені Штати зробити вибір між збереженням достатньої кількості літаків в Азії, щоб захищати Тайвань і стримуванням або поразкою нападу Росії на союзника по НАТО. Це все коштуватиме надзвичайно дорого, а витрати не припинятимуться до тих пір, поки буде російська загроза, тобто, потенційного, ці витрати будуть безкінечними.
Саме тому будь-який інший результат війни – окрім перемоги РФ – є набагато кращим.
Допомогти Україні зберегти свої позиції шляхом постійної військової підтримки Заходу набагато вигідніше та дешевше для Сполучених Штатів, ніж дозволити Україні програти.
На думку аналітиків, “замороження” війни набагато гірше, аніж продовжувати підтримувати Україну, оскільки у разі тимчасово припинення конфлікту РФ використає час для посилення армії.
“Допомогти Україні відновити контроль над усією або більшою частиною її території було б набагато вигідніше, оскільки це відштовхне російські сили ще далі на схід. Найкраще те, що підтримка України в її перемозі, а потім допомога у її відбудові поставила б найбільшу та найбоєздатнішу дружню армію на європейському континенті на передову оборону НАТО — незалежно від того, приєднається Україна зрештою до альянсу чи ні”, – вважають в ISW.
Аналітики наголосили, що Україна є високоіндустріалізованою країною з сучасним, міським та високоосвіченим населенням. Економіка України, відновлена до кордонів 1991 року, достатньо велика, щоб утримувати власну армію. Президент України Володимир Зеленський нещодавно зобов’язався створити свою країну власну військову промисловість, зокрема шляхом створення спільних підприємств із західними компаніями на користь України та її партнерів.
“Україна-переможець не буде постійною опікою Заходу. Натомість вона може бути справді незалежною та робити великий внесок у безпеку НАТО та економіку Заходу”, – мовиться у звіті.
Аналітики додали, що відновлення контролю Києва над усією територією України, зокрема над Кримом, є важливим для Сполучених Штатів і НАТО, а також для України.
Володіння Росією Кримом робить Росію домінуючою силою в Чорному морі та дозволяє російській авіації загрожувати південно-східному флангу НАТО, а також розгортати на півострові протиповітряну оборону дальньої дії.
Позиції на східному (лівому) березі Херсонської області, які зараз контролює Росія, забезпечують розміщення баз ще далі на захід від Криму. НАТО доведеться боротись з цими викликами щоразу, коли закінчиться війна, якщо ці території залишаться в руках Росії.
Однак якщо Україна повертає свої кордони 1991 року, тиск на НАТО різко зменшується. Найближчі російські війська до Румунії були б за сотні км, а Чорне море перетворилось би фактично на озеро НАТО.
- П’ятий президент України та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко виступив в етері телеканалу CNN закликавши американців продовжувати допомагати Україні у боротьбі з російським агресором.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка заочно засудили до 11 років позбавлення волі за підтримку повномасштабної агресії Росії проти України. Про це повідомила Служба безпеки України.
Російський дрон “Черніка” вперше вдарив по Харкову минулого тижня.
У ніч на 30 червня російські війська атакували Харківщину, внаслідок чого пошкоджено будівлі, є постраждалі.