Аналітики ISW прокоментували статтю Залужного про війну в Україні
Джерело: Інститут вивчення війни
Стаття Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного про характер війни в Україні демонструє його міркування щодо змін, які повинна здійснити Україна, щоб подолати нинішню “позиційну” стадію війни.
Як зауважили аналітики, Залужний сказав, що війна “поступово переходить у позиційну форму”, і додав, що для вирішення цієї ситуації ЗСУ необхідно отримати перевагу в повітрі, проривати мінні загородження в глибину, підвищити ефективність контрбатарейної боротьби, створити і підготувати необхідні резерви і нарощувати можливості радіоелектронної боротьби.
На думку експертів, стаття Головнокомандувача ЗСУ зосереджена на поясненні того, що теперішній позиційний характер війни є результатом “технологічно-тактичного паритету на полі бою і широкого використання мінних загороджень російськими та українськими військовими”.
“Залужний перерахував можливості, які відкриваються перед Україною у зв’язку з викликами з боку РФ, включаючи значні втрати, яких зазнала російська авіація, використання Україною західного ракетного та артилерійського озброєння, а також нездатність росіян скористатися своїми людськими ресурсами через політичні, організаційні та мотиваційні проблеми”, – йдеться в огляді.
Як зазначили в ISW, Залужний дійшов висновку, що позиційна війна вигідна росіянам, оскільки вона затягує час і може дозволити їм досягти переваги в певних сферах.
При цьому аналітики зазначили, що в колонці Залужного йшлося про те, як відновити маневр у позиційній війні, а не про те, що вона зайшла в глухий кут.
- Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголосив, що загроза переходу до позиційної війни — це серйозний виклик для України. Генерал пояснив, що затягування вигідне противнику, оскільки надасть йому можливість відновлювати та нарощувати свій воєнний потенціал.
У Державній прикордонній службі повідомляють, що на гірських ділянках кордону з Румунією вже 50-60 см снігового покриву.
Путін заявив, що Росія запустила нову балістичну ракету по Україні, тим самим загостривши напружені відносини із західними країнами.
Сухопутна частина ворожого угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580 тисяч російських військових.
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.
Джерело: Bloomberg Росія заявила, що готова обговорити потенційне припинення вогню в Україні з обраним президентом…