Аналітики ISW прокоментували статтю Залужного про війну в Україні

Джерело: Інститут вивчення війни

Стаття Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного про характер війни в Україні демонструє його міркування щодо змін, які повинна здійснити Україна, щоб подолати нинішню “позиційну” стадію війни.

Як зауважили аналітики, Залужний сказав, що війна “поступово переходить у позиційну форму”, і додав, що для вирішення цієї ситуації ЗСУ необхідно отримати перевагу в повітрі, проривати мінні загородження в глибину, підвищити ефективність контрбатарейної боротьби, створити і підготувати необхідні резерви і нарощувати можливості радіоелектронної боротьби.

На думку експертів, стаття Головнокомандувача ЗСУ зосереджена на поясненні того, що теперішній позиційний характер війни є результатом “технологічно-тактичного паритету на полі бою і широкого використання мінних загороджень російськими та українськими військовими”.

“Залужний перерахував можливості, які відкриваються перед Україною у зв’язку з викликами з боку РФ, включаючи значні втрати, яких зазнала російська авіація, використання Україною західного ракетного та артилерійського озброєння, а також нездатність росіян скористатися своїми людськими ресурсами через політичні, організаційні та мотиваційні проблеми”, – йдеться в огляді.

Як зазначили в ISW, Залужний дійшов висновку, що позиційна війна вигідна росіянам, оскільки вона затягує час і може дозволити їм досягти переваги в певних сферах.

При цьому аналітики зазначили, що в колонці Залужного йшлося про те, як відновити маневр у позиційній війні, а не про те, що вона зайшла в глухий кут.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.

Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.