Аналітики ISW розповіли, на якому напрямку ЗСУ відступають

Джерело: Інститут вивчення війни
21 квітня Міністерство оборони (МО) Росії заявило, що підрозділи російського Південного угруповання військ захопили Богданівку (на північний схід від Часів Яр), але аналітики ISW не спостерігали візуальних доказів, які підтверджують це твердження.
Один із російських військових блогерів також стверджував, що українські війська нещодавно відступили зі своїх позицій, що залишилися в південно-західній частині Богданівки, але не надав візуальних доказів на підтвердження цієї заяви.
Тоді як джерело, пов’язане з російським ВДВ, зауважувало, що українські сили все ще контролюють домінуючі тактичні висоти на північ і північний захід від Богданівки, а ситуація на передовій у цьому районі складна.
21 квітня офіцер Нацгвардії України заявив, що російським військам вдалося укріпити позиції в районі Богданівки, куди вони перекинули значну техніку та зайняли добре підготовлені оборонні позиції.
При цьому він не уточнив, чи контролюють російські сили Богданівку, і оцінив, що противник може спробувати використати Богданівку, щоб оточити Часів Яр з півночі та захопити Іванівське (на південний схід від Часів Яру), щоб загрожувати Часів Яру з півдня.
Як йдеться у звіті, російські сили незначно просунулися на захід від Кремінної на тлі позиційних боїв на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 21 квітня.
Геолокаційні кадри, опубліковані 19 квітня, свідчать, що загарбники незначно просунулися на схід від Ямполівки (на захід від Кремінної). Позиційні бої тривали на північний захід від Сватового біля Стельмахівки; на захід від Кремінної біля Тернів; і на південь від Кремінної біля Білогорівки.
- Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.
Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.