Аномальна спека виводить з ладу електромережі по всьому світу — Bloomberg
Джерело: Bloomberg
По всьому світу зростає загроза відключення електрики через аномальну спеку, яка суттєво збільшує попит на охолодження. Високі температури призводять до провисання проводів і підвищують ризик виникнення лісових пожеж.
Хоча модернізація енергетичної інфраструктури намагається не відставати, скорочення використання викопного палива робить розподіл електроенергії ще більш критичним.
Нестабільність поставок та різке зростання споживання призвели до блекауту в Чорногорії наприкінці червня. Це вивело з ладу мережі сусідніх країн і спричинило хаос у домогосподарствах, лікарнях і пляжних барах. Подібні інциденти повторюються по всьому світу.
У Х’юстоні (штат Техас, США) мільйони будинків залишилися без електрики через ураган “Берил”. Після цього прийшла сильна жара, позбавивши людей кондиціонерів. Перебої в роботі мереж, які останніми тижнями траплялися від Еквадору до Індії, показують, що такі потрясіння стають дедалі частішими.
Кліматична криза загрожує електричним мережам раптовими повенями, що зривають опори ЛЕП. Ще є загрози посух, що висушують водосховища, і підвищення попиту на охолодження під час сильної спеки.
Для досягнення мети “нетто-нуля” до 2050 року потрібно витратити приблизно 24,1 трильйона доларів на розширення енергосистеми, що перевищує інвестиції в поновлювані джерела енергії. Найбільші витрати понесуть США і Китай, але жодна країна не залишиться осторонь.
Відключення електрики часто трапляються під час раптового ввімкнення або вимкнення великих обсягів попиту або пропозиції. Урагани, сплеск вироблення електроенергії з поновлюваних джерел або різкі стрибки споживання можуть призвести до відключень, якщо мережа недостатньо стійка.
Зміна клімату підвищує вразливість не тільки економік, що розвиваються. Останнім часом проблеми торкнулися і країн середнього рівня, включно з багатими на енергоресурси Мексикою і Кувейтом, а також таких імпортерів, як Албанія.
У червні в місті Чіуауа (Мексика) відключення електрики для водяних насосів призвело до припинення водопостачання для понад 70 тисяч осіб протягом двох тижнів. Спека спричинила вимкнення електроенергії у 21 штаті Мексики, зокрема й на заводі Volkswagen AG у Пуеблі, де виробництво було перервано на чотири години.
На Балканах, зокрема в Боснії та Герцеговині й уздовж хорватського узбережжя, спека також спричинила вимкнення електроенергії, від яких постраждали 4 мільйони людей. Споживання різко зросло, і при температурі близько 40 градусів за Цельсієм мережі почали виходити з ладу.
- За даними Українського гідрометеорологічного центру, близькі до максимальних, а подекуди й рекордні температури, які впродовж липня фіксували по всій території країни, пов’язані зі змінами клімату.
- Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії.
- На заході Україні через аномальну спеку сталися пожежі на енергетичних обʼєктах. Всього сталися два інциденти.
Росія погодилася постачати газ до невизнаного Придністров’я у формі гуманітарної допомоги. Про це заявив Вадим Красносельський, голова цієї території.
Міністерство оборони Німеччини передало Україні новий пакет військової допомоги.
Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.
28 грудня 2024 року в місті Брендон, штат Міссісіпі (США), виявили тіла 30-річної Дженніфер Шеффілд та її колишнього чоловіка Брендона Шеффілда. Чоловік застрелив жінку, а потім покінчив життя самогубством. Незадовго до трагедії загибла розповідала у соцмережі, що між ними стався “мирний” розрив стосунків.
Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.