«Антонов» і французька Turgis&Gaillard домовилися про виробництво бойового дрона Aarok MALE

Джерело: La Tribune

Щодо виробництва версії бойового дрона Aarok MALE угоду підписали ДП “Антонов” і французька компанія Turgis&Gaillard. Цей БпЛА у категорії Reaper (5,5 тонни) представили на Паризькому авіасалоні в червні.

Безпілотник здатен виконувати спостережні та розвідувальні завдання з використанням високоефективних оптико-електронних і електромагнітних датчиків.

Оскільки дрон має велику вантажопідйомність він може доставляти зброю протидії. Зокрема виконувати підтримку з повітря, координацію ударів і розвідку, придушення протиповітряної оборони противника.

Також Aarok може бути невіддільним елементом протичовнових операцій і пошуково-рятувальних операцій.

Угоду підписано під час візиту до Києва міністра Збройних сил Франції Себастьяна Лекорню.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.