Антибіотики можуть призводити до підвищеної агресивності дітей в майбутньому — дослідження

Джерело: New Atlas

У дитинстві порушення мікробіому кишечника внаслідок прийому антибіотиків може призводити до підвищеної агресивності в майбутньому. Вчені встановили, що зміни в кишкових бактеріях можуть впливати на гени, пов’язані з агресивною поведінкою.

Дослідження, проведене науковцями з Університету Бар-Ілан в Ізраїлі, виявило зв’язок між прийомом антибіотиків у ранньому віці та змінами в мікробіомі, що сприяють підвищенню агресії в подальшому житті. Це питання особливо актуальне, оскільки мікробіом відіграє важливу роль у регулюванні рівня серотоніну – гормону, що відповідає за емоційний стан і поведінку.

Експерименти на мишах показали, що тварини, яким пересадили мікробіоту від людських немовлят, які отримували антибіотики, виявляли агресивнішу поведінку, ніж інші. Дослідники також виявили значні зміни в експресії генів, пов’язаних з агресією, у кількох ділянках мозку цих мишей.

В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.