Антибіотики можуть призводити до підвищеної агресивності дітей в майбутньому — дослідження

Джерело: New Atlas

У дитинстві порушення мікробіому кишечника внаслідок прийому антибіотиків може призводити до підвищеної агресивності в майбутньому. Вчені встановили, що зміни в кишкових бактеріях можуть впливати на гени, пов’язані з агресивною поведінкою.

Дослідження, проведене науковцями з Університету Бар-Ілан в Ізраїлі, виявило зв’язок між прийомом антибіотиків у ранньому віці та змінами в мікробіомі, що сприяють підвищенню агресії в подальшому житті. Це питання особливо актуальне, оскільки мікробіом відіграє важливу роль у регулюванні рівня серотоніну – гормону, що відповідає за емоційний стан і поведінку.

Експерименти на мишах показали, що тварини, яким пересадили мікробіоту від людських немовлят, які отримували антибіотики, виявляли агресивнішу поведінку, ніж інші. Дослідники також виявили значні зміни в експресії генів, пов’язаних з агресією, у кількох ділянках мозку цих мишей.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.

У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.

У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський назвав свою останню телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом “найкращою розмовою за весь цей час”.