Антибіотики можуть призводити до підвищеної агресивності дітей в майбутньому — дослідження

Джерело: New Atlas

У дитинстві порушення мікробіому кишечника внаслідок прийому антибіотиків може призводити до підвищеної агресивності в майбутньому. Вчені встановили, що зміни в кишкових бактеріях можуть впливати на гени, пов’язані з агресивною поведінкою.

Дослідження, проведене науковцями з Університету Бар-Ілан в Ізраїлі, виявило зв’язок між прийомом антибіотиків у ранньому віці та змінами в мікробіомі, що сприяють підвищенню агресії в подальшому житті. Це питання особливо актуальне, оскільки мікробіом відіграє важливу роль у регулюванні рівня серотоніну – гормону, що відповідає за емоційний стан і поведінку.

Експерименти на мишах показали, що тварини, яким пересадили мікробіоту від людських немовлят, які отримували антибіотики, виявляли агресивнішу поведінку, ніж інші. Дослідники також виявили значні зміни в експресії генів, пов’язаних з агресією, у кількох ділянках мозку цих мишей.

Найпоширеніші в США комбіновані протизаплідні пігулки офіційно класифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я як канцерогени найвищого рівня небезпеки – групи 1. До цієї ж групи входять тютюн, алкоголь і азбест.

Колишнього бортпровідника American Airlines Естеса Картера Томпсона засудили до понад 18 років позбавлення волі за те, що він таємно знімав жінок, зокрема й неповнолітніх дівчат, в туалеті на борту літака.

У соцмережах з’явилися перші кадри зі зйомок сиквелу фільму “Диявол носить Prada”, прем’єра якого запланована на 1 травня 2026 року.

У Кривому Розі поліція відкрила кримінальне провадження через побиття працівником ТЦК та СП цивільного чоловіка 25 липня.

Організація Об’єднаних Націй схвильована арештами афганських жінок і дівчат, яких “Талібан” звинувачує в порушенні встановлених норм зовнішнього вигляду.