Антикорупційний суд визнав винуватим оперативника СБУ, що вимагав $60 000 хабаря

Джерело: САП, ВАКС

Співробітника Служби безпеки України, якого викрили на хабарі у $60 000, засудили до 10 років ув’язнення.

Сьогодні, 27 листопада, Вищий антикорупційний суд виніс вирок: оперативника СБУ визнали винним у вимаганні та отриманні хабаря. Йому призначено покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, включаючи криптовалюту на понад 58 тис. доларів, з позбавленням права працювати у правоохоронних органах на три роки. Крім того, він втратив військове звання полковника.

У 2022 році співробітник СБУ вимагав 60 тис. дол. США за нібито сприяння у повернені техніки, вилученої в межах розслідування викрадення електроенергії на Сході України, а також неперешкоджання у веденні бізнесу з майнінгу криптовалют. Вже через тиждень після вилучення техніки підприємець отримав “пропозицію” про сплату за вилучений товар, про що одразу повідомив НАБУ. Службовця СБУ викрили “на гарячому” ще 26 липня 2022 року.

Вирок суду може бути оскаржений протягом 30 днів.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.