Апеляційний суд залишив у силі вирок агентам, які коригували ракетний удар по аеропорту Івано-Франківська
Апеляційний суд підтвердив законність вироку трьом агентам, які допомагали російським спецслужбам у підготовці ракетного удару по аеропорту Івано-Франківська на початку повномасштабного вторгнення.
За публічного обвинувачення прокурорів Івано-Франківської обласної прокуратури суд залишив у силі рішення першої інстанції, визнавши підсудних винними у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Вони відбуватимуть по 13 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Слідство довело, що засуджені – мешканець Харкова та двоє киян – були завербовані російськими спецслужбами ще до 24 лютого 2022 року. Їхнім завданням було зібрати розвідувальну інформацію про міжнародний аеропорт і військовий аеродром в Івано-Франківській області.
Для виконання вказівок агенти переїхали на Прикарпаття, двоє з них оселилися неподалік стратегічних об’єктів. Вони фіксували рух військової авіації та фотографували критично важливу інфраструктуру.
Після ракетного удару 24 лютого 2022 року агенти зняли відео наслідків атаки. Третій спільник передавав зібрану інформацію замовникам та організовував нелегальний перетин кордону через Закарпаття.
На суді підсудні своєї провини не визнали та не висловили каяття.
Сторона захисту подала апеляцію для двох обвинувачених, однак суд відхилив її, погодившись із доводами прокурорів.
Розслідування у справі проводили слідчі Управління СБУ в Івано-Франківській області.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.