Apple Intelligence сформувала неправдивий заголовок статті від BBC
Джерело: BBC
Персональна інтелектуальна система Apple Intelligence сформувала неправдивий заголовок статті BBC про Луїджі Манджіоне, затриманого за вбивство гендиректора страхової компанії UnitedHealthcare у США.
Apple Intelligence використовує штучний інтелект (ШІ) для оброблення та групування сповіщень власникам iPhone. Функція почала працювати у Великій Британії лише на початку тижня.
Зведення, створені Apple Intelligence, неправдиво повідомили, що BBC News опублікувала статтю про те, що Манджіоне після затримання застрелився.
Представники ЗМІ вже зв’язались з корпорацією Apple для розв’язання проблеми. Натомість у компанії поки відмовились від коментарів.
“BBC News – найавторитетніше новинне ЗМІ у світі. Для нас дуже важливо, щоб наша авдиторія могла довіряти будь-якій інформації чи журналістським матеріалам, опублікованими від нашого імені, зокрема сповіщенням”, – заявив представник BBC.
Інші сповіщення Apple Intelligence були правдивими, зокрема повідомлення про крах режиму Асада у Сирії та інформація про президента Південної Кореї Юн Сук Йоля.
Зазначається, що не лише BBC постраждало через неправдиве висвітлення заголовків ШІ від Apple.
Так, 21 листопада Apple Intelligence об’єднав в одне сповіщення три статті NYT, в якому мовилось, що прем’єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу “арештували”.
У цьому сповіщенні неправильно висвітлили інформацію зі статті про те, що Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Нетаньягу.
На помилку зреагував журналіст американського вебсайту журналістських розслідувань ProPublica.
У повідомленні Apple щодо Apple Intelligence мовилось, що користувачам можуть сподобатись сповіщення на основі ШІ, оскільки вони скорочують відволікаючі фактори та дають змогу бачити пріоритетні сповіщення.
Apple Intelligence доступний лише на певних пристроях iPhone – тих, хто використовує систему iOS 18.1 або пізнішої версії на останніх пристроях (всі телефони iPhone 16, 15 Pro і 15 Pro Max). Він також доступний на деяких iPad і Mac.
Професор Петрос Йосіфідіс, який викладає медіаполітику в Лондонському міському університеті, зауважив, що помилка Apple “виглядає ганебно”. Він здивований тим, що корпорація запустила такий “незрілий продукт”.
“Так, потенційні переваги є, але технології поки не розроблені, відтак існує реальна небезпека розповсюдження дезінформації”, – сказав він.
- Лондонський дизайнер інтер’єру Стівен Лумба розповів, як Apple Watch допоміг йому уникнути серйозних наслідків для здоров’я.
Корнелію Дудайте, представницю збірної Литви з функціональних видів спорту, дискваліфікували з чемпіонату світу, що проходить в столиці Угорщини з 13 по 15 грудня, через футболку з написом “Make Russia small again” (“Зробімо Росію маленькою знову”).
Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.
У Канаді все частішою причиною смерті стає евтаназія, однак у більшості випадків добровільно піти з життя обирають ті, у кого діагностовано невиліковні захворювання.
Внаслідок збройної агресії РФ на Харківщині минулої доби постраждали вісім людей.
14 грудня у Південній Кореї проголосували за імпічмент президенту Юн Сук Йолю.