Apple Intelligence сформувала неправдивий заголовок статті від BBC

Джерело: BBC

Персональна інтелектуальна система Apple Intelligence сформувала неправдивий заголовок статті BBC про Луїджі Манджіоне, затриманого за вбивство гендиректора страхової компанії UnitedHealthcare у США.

Apple Intelligence використовує штучний інтелект (ШІ) для оброблення та групування сповіщень власникам iPhone. Функція почала працювати у Великій Британії лише на початку тижня.

Зведення, створені Apple Intelligence, неправдиво повідомили, що BBC News опублікувала статтю про те, що Манджіоне після затримання застрелився.

Представники ЗМІ вже зв’язались з корпорацією Apple для розв’язання проблеми. Натомість у компанії поки відмовились від коментарів.

“BBC News – найавторитетніше новинне ЗМІ у світі. Для нас дуже важливо, щоб наша авдиторія могла довіряти будь-якій інформації чи журналістським матеріалам, опублікованими від нашого імені, зокрема сповіщенням”, – заявив представник BBC.

Інші сповіщення Apple Intelligence були правдивими, зокрема повідомлення про крах режиму Асада у Сирії та інформація про президента Південної Кореї Юн Сук Йоля.

Зазначається, що не лише BBC постраждало через неправдиве висвітлення заголовків ШІ від Apple.

Так, 21 листопада Apple Intelligence об’єднав в одне сповіщення три статті NYT, в якому мовилось, що прем’єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу “арештували”.

У цьому сповіщенні неправильно висвітлили інформацію зі статті про те, що Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Нетаньягу.

На помилку зреагував журналіст американського вебсайту журналістських розслідувань ProPublica.

У повідомленні Apple щодо Apple Intelligence мовилось, що користувачам можуть сподобатись сповіщення на основі ШІ, оскільки вони скорочують відволікаючі фактори та дають змогу бачити пріоритетні сповіщення.

Apple Intelligence доступний лише на певних пристроях iPhone – тих, хто використовує систему iOS 18.1 або пізнішої версії на останніх пристроях (всі телефони iPhone 16, 15 Pro і 15 Pro Max). Він також доступний на деяких iPad і Mac.

Професор Петрос Йосіфідіс, який викладає медіаполітику в Лондонському міському університеті, зауважив, що помилка Apple “виглядає ганебно”. Він здивований тим, що корпорація запустила такий “незрілий продукт”.

“Так, потенційні переваги є, але технології поки не розроблені, відтак існує реальна небезпека розповсюдження дезінформації”, – сказав він.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.