Apple тестує «Apple GPT», щоб конкурувати з OpenAI

Джерело: Bloomberg News

Apple працює над пропозиціями штучного інтелекту (ШІ), подібними до ChatGPT від OpenAI і Bard від Google, в результаті чого її акції зросли на 2 відсотки до рекордного рівня.

Виробник iPhone створив власний фреймворк, відому як Ajax, для створення великих мовних моделей (LLM), а також тестує чат-бота, який деякі інженери називають “Apple GPT”.

Apple утримувалася від будь-яких серйозних кроків у сфері штучного інтелекту.

Однак, Apple непомітно просунула передовий ШІ у деяких своїх продуктах, таких як Apple Photos, текстові повідомлення на пристрої та нещодавно запущену гарнітуру змішаної реальності Vision Pro. Проте аналітики кажуть, що компанія відстає від аналогів у впровадженні нової технології.

Згідно зі звітом, новий віртуальний помічник Apple узагальнює текст і відповідає на запитання на основі даних, на яких він навчався і використовується всередині для створення прототипів продукту. Співробітники кажуть, що інструмент, по суті, повторює Bard, ChatGPT і Bing AI і працює як вебдодаток.

Apple поки що не має конкретного плану щодо інструментів, які вона розробляє, але, згідно зі звітом, вона прагне зробити важливе оголошення, пов’язане зі штучним інтелектом, наступного року.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого одна особа зазнала поранень.

Верховний суд Фінляндії не дозволив екстрадицію до України лідера російського неонацистського угруповання “Русич” Яна Петровського, який брав участь у війні проти України.

Мінекономіки та Група Світового банку посилюють взаємодію щодо стратегії підтримки приватного сектору, запуску іпотечного кредитування, а також аналізу та фінансування конкретних інвестиційних проєктів.

Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з надзвичайним і повноважним послом Азербайджанської Республіки в Україні Сеймуром Мардалієвим, сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці між Україною та Азербайджаном.

У Міненерго повідомили про ситуацію в енергосистемі України станом на ранок 8 грудня.