Аргентина оголосила про вихід країни з ВООЗ
Джерело: Buenos Aires Herald
Президент Аргентини Хав’єр Мілей доручив міністру закордонних справ Херардо Вертейну вивести країну зі Всесвітньої організації охорони здоров’я через невдоволення методами боротьби організації з пандемією COVID-19.
Зокрема речник президента Мануель Адорні пояснив, що заходи ВООЗ під час пандемії, а також ухвалені колишнім президентом Альберто Фернандесом рішення “привели до найтривалішого карантину в історії людства” і до того, що країна стала об’єктом “політичного впливу певних країн”. ВООЗ звинуватили у “заохочуванні нескінченних карантинів” під час епідемії “без будь-яких наукових доказів”.
Аргентинці не дозволять міжнародній організації втручатися в наш суверенітет, не кажучи вже про наше здоров’я, — наголосив Адорні. За його словами, вихід із ВООЗ не вплине на якість охорони здоров’я Аргентини. — Це зміцнює наш шлях як країни із суверенітетом у галузі охорони здоров’я.
Зауважимо, президент США Дональд Трамп у перший день свого президентства підписав указ про початок виходу Штатів з ВООЗ. Вперше такий указ про вихід зі Всесвітньої організації охорони здоров’я Трамп підписав ще під час свого першого президентства. Тоді причиною стало те, що на думку Трампа ВООЗ погано боровся з пандемією COVID-19. Однак коли Білий дім очолив Джо Байден, він скасував указ Трампа про вихід з організації.
Після заяви Вашингтона у ВООЗ повідомили про можливе скорочення бюджету організації на $400 млн доларів (до $4,9 млрд). На США припадало близько 18% бюджету ВООЗ.
Та вже згодом Трамп заявив, що може розглянути питання про повернення країни до ВООЗ, та спершу порадив організації “очиститися”.
- Депутати від правої партії “Ліга” віцепрем’єр-міністра і міністра транспорту Італії Маттео Сальвіні заявили, що представили у Сенаті законопроєкт про вихід країни із Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
- 20 січня президент США Дональд Трамп здійснив повернення до Білого дому, підписуючи низку документів, від призначень до виконавчих дій, на церемонії підписання у Капітолії після вступу на посаду.
- Всесвітня організація охорони здоров’я закликала Китай зрештою надати доступ до даних про походження COVID-19, через п’ять років від початку спалаху захворювання.
5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.
Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.