Аргентина подала заявку на приєднання до НАТО у якості «глобального партнера»

Джерело: Луїс Петрі/X

Глава Міністерства оборони Аргентини Луїс Петрі повідомив, що країна має намір стати “глобальним партнером” НАТО. Відповідний запит Аргентина вже направила Альянсу.

18 квітня Петрі провів зустріч із заступником Генсека НАТО та передав офіційного листа, у якому звернувся до штаб-квартири НАТО у Брюсселі з проханням про приєднання.

Я представив лист про наміри, який висловлює прохання Аргентини стати глобальним партнером організації. Ми продовжуватимемо працювати над відновленням зв’язків, які дозволять нам модернізувати та навчати наші сили відповідно до стандартів НАТО, — зазначив міністр.

У разі погодження, військовий представник країни буде присутній у штаб-квартирі блоку, що дозволить брати участь в оборонних заходах.

Статус глобального партнера НАТО надається країнам для зміцнення співпраці з Альянсом. Зокрема країни співпрацюють з НАТО в галузі безпеки, оборони, миротворчості та інших напрямках.

Зауважимо, раніше Президент Аргентини Хав’єр Мілей офіційно відмовився від членства країни в міждержавному блоці БРІКС.

У листі, надісланому президенту Бразилії Лулі да Сілві, Сірілі Рамафосі з Південної Африки, лідеру Китаю Сі Цзіньпіну, російському диктатору Володимиру Путіну та прем’єр-міністру Індії Нарендрі Моді, вказано, що курс зовнішньої політики нової адміністрації відрізняється від попередньої.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.