Аргентинські судмедексперти допомагають з ідентифікацією загиблих в Україні

Джерело: The Telegraph

Команда аргентинської групи судової антропології (EAAF), створена для з’ясування долі “зниклих безвісти” в Аргентині – жертв колишньої військової диктатури в країні – була направлена ​​в Україну, щоб допомогти з ідентифікацією загиблих.

Відомо, що майже два роки з початку вторгнення Росії та з 1000-кілометровою лінією фронту завдання ідентифікації загиблих в Україні є величезним.

Фото: The Telegraph

“Ми говоримо про сотні тіл, які прибувають до [українських] моргів щодня. І тіла все ще знаходяться на полях битв, їх ще не знайшли”, — сказала докторка Мерседес Саладо Пуерто, директорка EAAF.

Точна кількість зниклих безвісти в Україні залишається невідомою. 

“У кожному конфлікті замовчується кількість жертв. Це таємниця війни”, – сказала Саладо Пуерто.

EAAF було створено на хвилі кривавої військової диктатури в Аргентині 1976-1983 років, через яку загинуло приблизно 30 000 людей.

Фото: The Telegraph

Коли країна повернулася до демократії, команда студентів університету почала ідентифікувати тіла під керівництвом американського судового антрополога Клайда Сноу. Й досі знаходять кістки часів диктатури, а фрагменти черепів і хребців все ще збирають разом у лабораторії Буенос-Айреса.

Тепер аргентинці перенесли свій досвід в Україну, працюючи за програмою, створеною Міжнародним комітетом Червоного Хреста у 2015 році після вторгнення Росії в Крим.

Вони навчають місцевих військових, поліціянтів і криміналістів розкопкам і аналізу, а також допомагають створити механізми, необхідні для управління десятками тисяч тіл.

“Україна має великий потенціал, є фантастичні патологи, фантастичні генетики. Але – як і в усіх конфліктах – проблема стала більшою, ніж здатність її поглинати”, – сказала докторка Саладо Пуерто.

За межами ключових місць боїв, криміналістичні групи переглянуть супутникові фотографії та зміни в ґрунті та рослинності, які можуть вказувати на наявність поховання.

Фото: The Telegraph

Після виявлення тіл в Україні ідентифікація зазвичай включає збір передсмертних даних, таких як переломи та стоматологічні записи, збір біологічних зразків у членів родини та аналіз ДНК.

З метою пришвидшення ідентифікації та навчання українських спеціалістів програма також залучила експертів-криміналістів з усього світу, зокрема з Колумбії та Південної Африки.

У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”. 

Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.  

20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям. 

У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.  

Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.