Археологи виявили уламки кораблів, датовані 3 000 років до нашої ери

Джерело: Daily Sabah

Міністерство культури Греції заявило, що археологи знайшли уламки десяти затонулих кораблів, які відносяться до часів від Елліністичного періоду до Османської імперії.

Вважається, що кораблі, які знайшли під час підводних досліджень поблизу острова Касос у південній частині Егейського моря, свого часу перевозили товари з Іспанії, Італії та берегів Африки.

Фото: Facebook / Υπουργείο Πολιτισμού

Вони датуються між 3000 років до нашої ери й 300 роками нашої ери.

Як розповіли у виданні, серед знахідок є керамічні пляшки римського періоду, кам’яний якір архаїчного періоду та іспанська амфора 150–170 років нашої ери.

У Мінкульті поінформували про наміри задокументувати дослідження у формі фільму, який буде показано на провідних міжнародних археологічних кінофестивалях.

Незавершена робота австрійського художника Густава Клімта “Портрет фройляйн Лізер” була продана на аукціоні у Відні за 30 мільйонів євро. Ця картина, втрачена майже століття тому і відома лише з чорно-білих фотографій, була віднайдена у приватній колекції.

У кінотеатрах Польщі стартує кінотеатральний прокат українського фільму “Я, “Побєда” і Берлін”, створеного за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у четвер, 25 квітня, що ризик військових інцидентів на білорусько-українському кордоні досить високий.

У Миколаєві сталася трагедія під час завантаження боєприпасів, внаслідок якої загинули двоє військовослужбовців Збройних Сил України, ще двоє отримали поранення. Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 24 квітня 2024 року.

Сьогодні, 25 квітня, на вулиці Великій Васильківській в Києві зіткнулись службовий автомобіль поліціянтів та інше легкове авто, внаслідок чого правоохоронниця дістала поранення.