Архієпископ Кентерберійський: «Заяви про вину Ізраїлю за вибух в лікарні Гази – наклеп»

Джерело: Reuters.

Духовний глава Англіканської церкви Джастін Уелбі заявив, що він “поняття не має”, скільки людей загинуло в результаті вибуху минулого тижня в англіканській лікарні в секторі Газа, і що припущення про вину Ізраїлю може бути рівнозначним антисемітському наклепу.

Вибух 17 жовтня в госпіталі Аль-Ахлі був однією з найбільш обговорюваних подій війни між Палестиною та Ізраїлем, яка триває вже третій тиждень.

Правляче палестинське ісламістське угруповання ХАМАС звинуватило Ізраїль у нанесенні авіаудару по лікарні. Ізраїль заперечує це, стверджуючи, що вибух був спричинений палестинською ракетою, яка впала після запуску по Ізраїлю. Слова Ізраїля підтвердили аналізи США, Франції та Канади.

Міністерство охорони здоров’я Гази повідомило про 471 загиблого. Ізраїль назвав цифру в “кілька десятків”. У звіті американської розвідки кількість убитих оцінюється як “ймовірно, на нижній межі спектра від 100 до 300”.

На запитання журналістів під час візиту до Єрусалиму, чи може він підтвердити цифру загиблих, архієпископ Кентерберійський Джастін Уелбі відповів: “Я не знаю, скільки там було мирних жителів. Я чув стільки цифр”.

“Те, що я публічно сказав людям: “Не думайте, що це Ізраїль. У вас немає доказів, що це Ізраїль. Багато людей чітко довели, що це не так. У кращому випадку не починайте поширювати черговий кривавий наклеп,” – сказав він.

“Кривавий наклеп” — це термін, який історично використовувався для фальшивих звинувачень у звірствах, скоєних євреями, які іноді розпалювали насильницький антисемітизм і використовувалися для організації погромів.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.