Архієпископ Кентерберійський: «Заяви про вину Ізраїлю за вибух в лікарні Гази – наклеп»
Джерело: Reuters.
Духовний глава Англіканської церкви Джастін Уелбі заявив, що він “поняття не має”, скільки людей загинуло в результаті вибуху минулого тижня в англіканській лікарні в секторі Газа, і що припущення про вину Ізраїлю може бути рівнозначним антисемітському наклепу.
Вибух 17 жовтня в госпіталі Аль-Ахлі був однією з найбільш обговорюваних подій війни між Палестиною та Ізраїлем, яка триває вже третій тиждень.
Правляче палестинське ісламістське угруповання ХАМАС звинуватило Ізраїль у нанесенні авіаудару по лікарні. Ізраїль заперечує це, стверджуючи, що вибух був спричинений палестинською ракетою, яка впала після запуску по Ізраїлю. Слова Ізраїля підтвердили аналізи США, Франції та Канади.
Міністерство охорони здоров’я Гази повідомило про 471 загиблого. Ізраїль назвав цифру в “кілька десятків”. У звіті американської розвідки кількість убитих оцінюється як “ймовірно, на нижній межі спектра від 100 до 300”.
На запитання журналістів під час візиту до Єрусалиму, чи може він підтвердити цифру загиблих, архієпископ Кентерберійський Джастін Уелбі відповів: “Я не знаю, скільки там було мирних жителів. Я чув стільки цифр”.
“Те, що я публічно сказав людям: “Не думайте, що це Ізраїль. У вас немає доказів, що це Ізраїль. Багато людей чітко довели, що це не так. У кращому випадку не починайте поширювати черговий кривавий наклеп,” – сказав він.
“Кривавий наклеп” — це термін, який історично використовувався для фальшивих звинувачень у звірствах, скоєних євреями, які іноді розпалювали насильницький антисемітизм і використовувалися для організації погромів.
- Рішуча підтримка Вашингтоном Ізраїлю в боротьбі проти ХАМАС контрастує із зусиллями Росії та Китаю, які підтримують боротьбу Палестини.
- Ізраїль планує посилити свої удари по Газі, починаючи з 21 жовтня, заявив ізраїльський військовий представник.
- Американські та ізраїльські офіційні особи розглядають майбутнє сектора Гази після вигнання угруповання ХАМАС. Серед планів – потенційне створення тимчасово уряду за підтримки ООН та за участю арабських урядів.
- Відомо, що бойовики ХАМАС, які здійснили несподіваний напад 7 жовтня на Ізраїль, були під впливом каптагону – синтетичного стимулятора амфетамінного ряду, який таємно вироблявся в Південній Європі.
- США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо заклику припинення вогню між Ізраїлем і Сектором Газа. Автором резолюції була Бразилія, яка засуджувала будь-яке насильство проти мирного населення обох сторін.
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко підготував чергову партію техніки для фронтових бригад. Також п’ятий президент оголосив винагороду за першого полоненого найманця з Північної Кореї.
14 листопада Надзвичайний і повноважний посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив, що в Україні запустять ізраїльську систему раннього сповіщення про повітряні тривоги.
У місті Торецьк в Донецькій області залишається близько 800 цивільних осіб, дітей серед них немає.
16 листопада глава США Джо Байден планує провести зустріч з лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час глобального саміту у Перу. Це стане для Байдена останньою можливістю кинути виклик китайському президенту безпосередньо щодо хакерських атак, погроз проти Тайваню, порушень прав людини та підтримки вторгнення Росії в Україну.
Проживання на окупованій території нерідко змушує людей робити складний вибір на користь отримання російського паспорта….