Архієпископа, який критикував Папу Франциска, відлучили від церкви

Джерело: CNN

Італійський архієпископ Карло Марія Вігано, колишній папський посол у Сполучених Штатах, який став ультраконсервативним критиком Папи Франциска, був відлучений від церкви за розкол.

Фото: Reuters

У заяві Ватикану йдеться, що він відмовився “визнавати та підкорятися” владі Папи та відкидав “спілкування” з членами католицької церкви й її вченням.

У 2018 році Вігано оприлюднив досьє, закликаючи Франциска піти у відставку та звинувачуючи його в тому, що він знав про жорстоке поводження зі священиками-стажистами з боку колишнього кардинала Вашингтона Теодора Маккерріка і нічого не робив. Пізніше розслідування у Ватикані оскаржило твердження Вігано та виправдало Франциска.

Ватикан пояснив, що Вігано був відлучений від церкви після “позасудового кримінального процесу”, хоча архієпископ заявив, що не “визнає легітимність” цього процесу.

Нещодавно архієпископ заявив, що обрання Франциска Папою слід вважати “недійсним” і звинуватив його в “єресі та розколі”.

Він також розкритикував його за підтримку вакцин проти Covid-19 і за просування “інклюзивної, імміграційної, екологічно стійкої та дружньої до геїв” церкви. 

У Ватикані заявили, що Вігано повідомили про відлучення і що лише Святий Престол може скасувати цю санкцію.

Відлучення від церкви означає, що архієпископ не може приймати таїнства Римо-Католицької Церкви, такі як причастя.

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді вперше з початку повномасштабно війни Росії проти України відвідує лідера Кремля Володимира Путіна. Зауважується, що серед тем, які планують обговорити на зустрічі — вторгнення Росії в Україну.

8 липня Асоціація автовиробників України поінформувала про зміни споживчих настроїв на рику електромобілів, зазначивши, що проти червня минулого року попит на електрокари в Україні зріс на 35%.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 8 липня. З початку доби відбулося 108 бойових зіткнень.

Масована ракетна атака Росії на Україну, яка вразила зокрема дитячу лікарню в Києві, акцентує на необхідності продовжувати стримувати главу Росії Володимира Путіна та посилювати підтримку України, заявив 8 липня прессекретар Пентагону генерал-майор ВПС Пет Райдер.

Станом на вечір 8 липня, внаслідок російської ракетної атаки на дитячу лікарню “Охматдит” У Києві відомо про двох загиблих та понад 50 постраждалих.