Архієпископа, який критикував Папу Франциска, відлучили від церкви

Джерело: CNN

Італійський архієпископ Карло Марія Вігано, колишній папський посол у Сполучених Штатах, який став ультраконсервативним критиком Папи Франциска, був відлучений від церкви за розкол.

Фото: Reuters

У заяві Ватикану йдеться, що він відмовився “визнавати та підкорятися” владі Папи та відкидав “спілкування” з членами католицької церкви й її вченням.

У 2018 році Вігано оприлюднив досьє, закликаючи Франциска піти у відставку та звинувачуючи його в тому, що він знав про жорстоке поводження зі священиками-стажистами з боку колишнього кардинала Вашингтона Теодора Маккерріка і нічого не робив. Пізніше розслідування у Ватикані оскаржило твердження Вігано та виправдало Франциска.

Ватикан пояснив, що Вігано був відлучений від церкви після “позасудового кримінального процесу”, хоча архієпископ заявив, що не “визнає легітимність” цього процесу.

Нещодавно архієпископ заявив, що обрання Франциска Папою слід вважати “недійсним” і звинуватив його в “єресі та розколі”.

Він також розкритикував його за підтримку вакцин проти Covid-19 і за просування “інклюзивної, імміграційної, екологічно стійкої та дружньої до геїв” церкви. 

У Ватикані заявили, що Вігано повідомили про відлучення і що лише Святий Престол може скасувати цю санкцію.

Відлучення від церкви означає, що архієпископ не може приймати таїнства Римо-Католицької Церкви, такі як причастя.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.

Якщо чинний лідер США Джо Байден вирішить не балотуватись на пост президента цьогоріч, то, найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.

19 липня в центрі Києва незаконно знесли історичну будівлю — Садибу Зеленських, збудовану у 1890 році. Поліція відкрила кримінальне провадження, а міська влада засудила знесення як “зухвале та цинічне самоуправство”.