Армія Ізраїлю стала використовувати ШІ для вибору цілей під час авіаударів — Bloomberg

Джерело: Bloomberg.

ЗС Ізраїлю стали використовувати штучний інтелект для автоматизовного вибору цілей під час авіаударів. Зокрема йдеться про організацію матеріально-технічного забезпечення під час ведення війни з Іраном.

ЦАХАЛ використовує ШІ, який може обробляти великі обсяги даних для вибору цілей авіаударів. Одна з моделей має назву Fire Factory — вона здатна використовувати інформацію про цілі для розрахунку навантаження боєприпасів і визначення пріоритетів.

Обидві системи контролюють люди для перевірки та затвердження остаточних цілей або планів. Ця технологія нині не підпадає під дію будь-яких міжнародних чи державних норм.

За словами прихильників, ця система може перевершити людські можливості й мінімізувати військові втрати. Водночас критики вважають, що технологія може мати потенційно смертельні наслідки, якщо використовувати дедалі більше автономних систем.

“Якщо в розрахунках штучного інтелекту є помилка, і якщо штучний інтелект не піддається поясненню, то кого ми звинувачуємо в цій помилці? Ви можете знищити цілу сім’ю через помилку”, —сказав викладач міжнародного права в Єврейському університеті в Єрусалимі та колишній юрисконсульт армії Таль Мімран.

Нині залишаються в основному засекречені деталі використання штучного інтелекту ізраїльською армією. Згідно з заявами військових посадовців, ЦАХАЛ отримав бойовий досвід під час періодичних спалахів напруження у секторі Гази.

У 2021 році ЦАХАЛ назвав 11-денний конфлікт у Газі першою у світі “війною штучного інтелекту”. Армія посилалася на використання ШІ для визначення ракетних пускових майданчиків і розгортання безпілотників.

Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.

2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.