Армія РФ посилює мінування в окупованій частині Запорізької області – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські війська посилюють мінування поблизу Роботиного і Вербового, намагаючись закріпити ЗСУ на ділянках фронту, віддалених від західної частини Запорізької області.

За даними аналітиків, російські бойовики розпочали повторне мінування раніше розмінованих територій на лінії Роботине-Вербове (від 10 до 18 км на південний схід від Оріхова) для досягнення тактичної раптовості.

При цьому росіяни посилили тактичні наступальні операції на кількох ділянках фронту за межами Запорізької області. Це зроблено для того, щоб розтягнути оборону української армії та відвернути сили від південного напрямку.

За словами речника Таврійського угруповання військ України полковника Олександра Штупуна, російські армійці намагаються зафіксувати українські сили на Авдіївському та Мар’їнському напрямках, щоб не дати їм перекинути резерви на Запорізький напрямок.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.