Астронавти зробили фото урагану «Мілтон», який насувається на США, з космосу
Джерело: Space, CNN та Reuters
Ураган “Мілтон”, який насувається на Флориду (США) і якого вже класифіковано як ураган найвищої 5-ї категорії, видно навіть з космосу. Астронавти поділились знімками масштабної стихії.
Фото урагану продемонстрував астронавт Метью Домінік з NASA. У соцмережах він опублікував покадрове відео з ураганом. Фото зроблені через вікно капсули SpaceX Crew Dragon Endeavour, пристикованої до Міжнародної космічної станції (МКС).
Екіпаж капсули мав повернутись на Землю ще 7 жовтня, однак саме через наближення стихії довелось відкласти повернення щонайменше до 13 жовтня.
Зараз шторм рухається через Мексиканську затоку до Флориди, збурюючи води у зоні припливу.
Timelapse flying by Hurricane Milton about 2 hours ago.
1/6400 sec exposure, 14mm, ISO 500, 0.5 sec interval, 30fps pic.twitter.com/p5wBlC95mx
— Matthew Dominick (@dominickmatthew) October 8, 2024
Очікується, що ураган обрушиться на прибережжя Мексиканської затоки у Флориді поблизу Тампи та Сент-Пітерсберга пізно ввечері 9 жовтня. У цей момент його потужність має зменшитись і, за попередніми прогнозами, буде вже 3-ї категорії.
Далі “Мілтон” рухатиметься на схід через Флориду, ймовірно, зачепивши також атлантичне узбережжя штату.
За останніми даними ЗМІ, ураган “Мілтон” з наближенням до Флориди трохи слабшає, але поки зберігає силу, яка дорівнює 5-й категорії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Флориді готуються до нового руйнівного урагану «Мілтон»: триває евакуація мільйонів людей
Зараз швидкість урагану впала до 260 км/год. Центр шторму розташований за майже 652 км на південний захід від Тампи. Його швидкість, коли він рухається на північний схід, трохи зросла.
“Рух на північний схід з деяким збільшенням швидкості вперед очікується у ніч на середу. За прогнозами, центр “Мілтона” переміститься через східну частину Мексиканської затоки сьогодні ввечері та в середу, вийде на сушу уздовж західно-центрального узбережжя Флориди у середу ввечері та переміститься від східного узбережжя Флориди над Атлантичним океаном у четвер”, – мовиться в оновленні Національного центру ураганів.
Через наближення урагану мешканці Флориди, домівки яких зачепить стихія, масова евакуюються. Сьогодні у них останній день, аби виїхати. Загалом повідомлення про необхідність евакуюватись отримали понад мільйон осіб з прибережних районів Флориди.
Шторм рухається у напрямку Тампи, де мешкає понад 3 000 000 осіб, хоча синоптики попередили, що траєкторія урагану може змінитися перед тим, як він вийде на сушу пізно ввечері середи чи вранці четверга.
Ураган рухається за незвичним маршрутом з заходу на схід через Мексиканську затоку. Ймовірно, він принесе штормові хвилі висотою до 3-х метрів на більшій частині узбережжя Флориди.
Американські офіційні особи закликають мешканців районів, які у зоні небезпеки, виїхати, аби вберегти свої життя.
“Мілтон” став третім ураганом в історії, швидкість якого менш як за 24 години посилились з 1-ї до 5-ї категорії.
- Ураган “Хелен” обрушився на прибережжя регіону Біг-Бенд (Флорида) та став одним з найпотужніших в історії США. Офіційні особи остерігаються, що внаслідок шторму буде багато смертей та руйнувань
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.