Атака на військово-морську базу РФ у Новоросійську: на борту пошкодженого корабля перебувало близько 100 російських військових
Джерело: CNN
За інформацією ЗМІ, на російському кораблі, який зазнав пошкодження під час нічної атаки на військово-морську базу РФ у Новоросійську, перебувало близько 100 російських військовослужбовців.
Видання, посилаючись на свої джерела в Україні, зазначає, що сьогоднішня нічна атака у Новоросійську – це спільна операція СБУ та ВМС України.
“Потрапив (під атаку – ред.) великий корабель ВМФ “Оленегорский Горняк”, – повідомило джерело.
Морський безпілотник, завантажений 450 кілограмами вибухового тротилу, атакував корабель, на борту якого перебували близько 100 російських військовослужбовців, стверджує джерело.
“В результаті атаки російський корабель зазнав вагомих пошкоджень і не може виконувати свої обов’язки”, – повідомило джерело.
Відео в соціальних мережах і кілька облікових записів російських блогерів, видається, ідентифікують судно, яке буксирують, як військовий корабель “Оленегорский Горняк”.
Що передувало?
Російське Міноборони вранці 4 серпня заявило про нічну атаку на військово-морську базу РФ у Новоросійську. В атаці звинуватили Україну.
За даними окупантів, морську базу атакували два українські безекіпажні катери.
У РФ запевнили, що атаку вдалось відбити і жодних пошкоджень немає.
- Уночі 1 серпня – вдруге за декілька днів – російську столицю атакували безпілотники. Є влучання у будівлю “Москва-Сіті”, де розташовані офіси декількох російських міністерств.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.