Атака на військово-морську базу РФ у Новоросійську загрожує експорту нафти з Росії – FT

Джерело: Financial Times

За інформацією ЗМІ, атака на військово-морську базу РФ у Новоросійську може поставити під загрозу експорт нафти з Росії. що, як наслідок, призведе до підвищення цін на “чорне золото”. Це, на думку журналістів, не зовсім сподобається Сполученим Штатам.

Офіцер української військової розвідки Андрій Юсов повідомив, що порт у Новоросійську слід вважати законною військовою ціллю, оскільки тут заправляють паливом Чорноморський флот РФ.

Однак, за даними журналістів, після атаки в Новоросійську, ймовірно, в Білому домі виникнуть питання, насамперед напередодні президентських виборів у США.

США докладають зусиль, аби стримати зростання цін на нафту. Своєю чергою Новоросійськ – це найбільший нафтовий порт Росії у Чорному морі, з якого щоденно експортується близько 600 000 барелів нафти.

Це також основний пункт експорту нафти з Казахстану, тут кінцева точка Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) потужністю 1,2 млн барелів на добу.

Найбільшою часткою у КТК володіє американська нафтова компанія Chevron. Представники компанії вже повідомили, що внаслідок атаки трубопровід не зазнав пошкоджень.

За словами Геліми Крофт, колишньої аналітикині ЦРУ, яка проводить дослідження сировинних ринків у RBC Capital Markets, все, що впливає на постачання російської нафти на світовий ринок, не буде вітатися Вашингтоном.

Більш того, в умовах енергетичної кризи США буде важче надавати допомогу Україні.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.