Атака на військово-морську базу РФ у Новоросійську загрожує експорту нафти з Росії – FT

Джерело: Financial Times

За інформацією ЗМІ, атака на військово-морську базу РФ у Новоросійську може поставити під загрозу експорт нафти з Росії. що, як наслідок, призведе до підвищення цін на “чорне золото”. Це, на думку журналістів, не зовсім сподобається Сполученим Штатам.

Офіцер української військової розвідки Андрій Юсов повідомив, що порт у Новоросійську слід вважати законною військовою ціллю, оскільки тут заправляють паливом Чорноморський флот РФ.

Однак, за даними журналістів, після атаки в Новоросійську, ймовірно, в Білому домі виникнуть питання, насамперед напередодні президентських виборів у США.

США докладають зусиль, аби стримати зростання цін на нафту. Своєю чергою Новоросійськ – це найбільший нафтовий порт Росії у Чорному морі, з якого щоденно експортується близько 600 000 барелів нафти.

Це також основний пункт експорту нафти з Казахстану, тут кінцева точка Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) потужністю 1,2 млн барелів на добу.

Найбільшою часткою у КТК володіє американська нафтова компанія Chevron. Представники компанії вже повідомили, що внаслідок атаки трубопровід не зазнав пошкоджень.

За словами Геліми Крофт, колишньої аналітикині ЦРУ, яка проводить дослідження сировинних ринків у RBC Capital Markets, все, що впливає на постачання російської нафти на світовий ринок, не буде вітатися Вашингтоном.

Більш того, в умовах енергетичної кризи США буде важче надавати допомогу Україні.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.

В “Укренерго” повідомили, що завтра, 29 травня, в Україні не прогнозуються відключення електроенергії.

Військовий оглядач Юліан Рьопке зазначив, що теоретично більшість російських авіабаз перебувають у межах досяжності західного озброєння, отриманого Києвом від союзників.

У Міністерстві закордонних справ України зробили заяву щодо спроби КНДР запустити розвідувальний супутник.

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України пояснили, як повідомити про пошкоджене житло до міжнародного Реєстру збитків.