Атаки дронів на Москву покликані показати, що Україні є чим відповісти на ракетний терор РФ – NYT

Джерело: New York Times

Атаки безпілотників на Москву, що почастішали останнім часом, мають на меті продемонструвати українському суспільству, що Україна здатна відповісти на російський ракетний терор.

“Останніми тижнями Україна все частіше вдається до атак дронами Росії. За словами офіційних осіб США, ця стратегія, покликана показати українській громадськості, що Київ все ще спроможний завдати удару у відповідь, особливо, беручи до уваги повільний контрнаступ ЗСУ проти російської оборони”, – йдеться в матеріалі.

Як розповіли у виданні, однією з найуспішніших атак у цьому контексті можна вважати удар по надзвуковому бомбардувальнику на одному з військових аеродромів глибоко на російській території.

Проте офіційні особи США вважають, що успішне знищення бомбардувальника все ж не можна вважати значною шкодою для загальної військової потужності Росії.

За словами українських офіційних осіб, вони очікують, що посилення атак може змусити Москву переглянути тактику своїх набагато масштабніших та більш руйнівних ракетних та дронових ударів по українських містах.

Натомість, на думку деяких експертів, отриманий ефект має прямо протилежний характер. До прикладу, науковиця з Міжнародного фонду Карнегі за мир Тетяна Станова зазначає, що атаки на Москву посилили підтримку війни серед частини росіян, хоча, ймовірно, вони також допомогли підірвати віру в уряд, зокрема в елітних колах.

“Українці роблять те, що можуть у теперішніх обставинах. Я не думаю, що вони намагаються досягти стратегічного ефекту”, – прокоментувала Станова.

Незважаючи на обмежений ефект атак, офіційні особи США, які говорили на умовах анонімності, заявили, що очікують продовження дронових ударів по Росії, які “посилають сильний сигнал: Київ не просто захищає власну територію, а й має певну здатність перенести боротьбу до Росії”.

Водночас, як зауважили українські офіційні особи, удари дронів становлять невеликий ризик ескалації, тому що Росія не здатна далі посилювати свою боротьбу, враховуючи, що вона вже випустила по Україні стільки ракет і безпілотників, скільки могла.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 березня.  Загалом, від початку цієї доби відбулося 138 боєзіткнень. 

У вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що програму “Контракт 18-24” необхідно розширити. Зокрема розглядається питання стосовно доєднання нацгвардійців та прикордонників.

Переговори між делегаціями США та Росії, що відбулися 24 березня у Саудівської Аравії, тривали понад десять годин, однак, завершилися без підписання жодних угод.

Ввечері 24 березня президент Володимир Зеленський поінформував, що внаслідок ракетного обстрілу Сум відомо про майже 90 постраждалих осіб. Наразі усі відповідні служби продовжують працювати на місцях.

Адміністрація Дональда Трампа готується запровадити нові тарифні обмеження щодо імпорту з 15 країн, зокрема Росії. Очікується, що ці заходи набудуть чинності 2 квітня, коли в США буде оголошено так званий “День звільнення” від економічної залежності.