Атлантична рада закликала США розпочати процес вступу України до НАТО на наступному саміті
Джерело: АрміяInform
Директор Центру Євразії Атлантичної Ради, посол США в Україні у 2003–2006 роках Джон Гербст заявив, що на саміті НАТО у Вашингтоні, який відбудеться наступного року, мають бути ухвалені рішення, які пришвидшать вступ України до Альянсу.
Під час спеціальної події Київського безпекового форуму Атлантична рада і група з понад 40 експертів, зокрема колишніх високопосадовців, ухвалили звернення до президента США Джо Байдена з закликом прискорити процес вступу України до НАТО.
Гербст зауважив, що багато хто був розчарований результатом липневого саміту НАТО у Вільнюсі.
Тому ми створили групу експертів, фахівців, колишніх високопоставлених посадовців, аби вирішити, що можна зробити, аби пришвидшити вступ України до НАТО через Вашингтонський саміт, який відбудеться наступного року, — зазначив він.
Він зауважив, що до цієї групи увійшли поважні фахівці, які перебували на високих посадах: колишні посли, дипломати, очільники військових структур у Європі.
Гербст наголосив, що їхня підтримка — це не філантропія, а розумна інвестиція і захист американських інтересів.
Ми закликаємо рішуче і однозначно виступити щодо цієї загрози. Якби Путін переміг Україну — а цього не буде, поки Америка підтримує Україну — він би напав на Польщу, країни Балтії, і вартість цієї агресії для США і НАТО була б вищою, ніж нинішня допомога Україні, — пояснив він.
Довідка. Атлантична рада англ. Atlantic Council — аналітичний центр, неурядова організація США, котра переважно досліджує міжнародні відносини атлантичної спільноти та проблеми міжнародної безпеки. Член Асоціації Атлантичного договору. Має десять регіональних відділень.
- 13 вересня президент Польщі Анджей Дуда запевнив, що перспектива вступу України до НАТО є абсолютно реальною.
- 12 липня відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО у Вільнюсі.
- 26 липня відбулося друге засідання Рада Україна-НАТО.
- У НАТО розроблять програму з покращення закупівельних процедур для Міноборони України.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.