Атлантична рада закликала США розпочати процес вступу України до НАТО на наступному саміті

Джерело: АрміяInform

Директор Центру Євразії Атлантичної Ради, посол США в Україні у 2003–2006 роках Джон Гербст заявив, що на саміті НАТО у Вашингтоні, який відбудеться наступного року, мають бути ухвалені рішення, які пришвидшать вступ України до Альянсу.

Під час спеціальної події Київського безпекового форуму Атлантична рада і група з понад 40 експертів, зокрема колишніх високопосадовців, ухвалили звернення до президента США Джо Байдена з закликом прискорити процес вступу України до НАТО.

Гербст зауважив, що багато хто був розчарований результатом липневого саміту НАТО у Вільнюсі.

Тому ми створили групу експертів, фахівців, колишніх високопоставлених посадовців, аби вирішити, що можна зробити, аби пришвидшити вступ України до НАТО через Вашингтонський саміт, який відбудеться наступного року, — зазначив він.

Він зауважив, що до цієї групи увійшли поважні фахівці, які перебували на високих посадах: колишні посли, дипломати, очільники військових структур у Європі.

Гербст наголосив, що їхня підтримка — це не філантропія, а розумна інвестиція і захист американських інтересів.

Ми закликаємо рішуче і однозначно виступити щодо цієї загрози. Якби Путін переміг Україну — а цього не буде, поки Америка підтримує Україну — він би напав на Польщу, країни Балтії, і вартість цієї агресії для США і НАТО була б вищою, ніж нинішня допомога Україні, — пояснив він.

Довідка. Атлантична рада англ. Atlantic Council — аналітичний центр, неурядова організація США, котра переважно досліджує міжнародні відносини атлантичної спільноти та проблеми міжнародної безпеки. Член Асоціації Атлантичного договору. Має десять регіональних відділень.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.