Австралія внесе понад €12 млн до Фонду підтримки енергетики України

Джерело: Міненерго

Австралія долучається до переліку країн-спонсорів Фонду підтримки енергетики України, анонсувавши грантовий внесок на суму близько 12,26 млн євро.

Отже, загальна сума грантових внесків партнерів (перерахованих до Фонду та задекларованих) зросла до понад 494 млн євро.

“Ми дякуємо нашим австралійським партнерам за підтримку української енергетики у ці важкі часи. Кошти будуть спрямовані на закупівлю необхідного обладнання для відновлювальних робіт на енергетичних об’єктах, які зазнали руйнувань внаслідок російських атак”, – сказав міністр енергетики України Герман Галущенко.

Нагадаємо, що Фонд підтримки енергетики України створений за спільної ініціативи Германа Галущенка та єврокомісарки з питань енергетики Кадрі Сімсон навесні 2022 року, та за понад 2 роки своєї роботи став ефективним інструментом допомоги енергосектору України.

За останні декілька тижнів свої зобов’язання щодо грантових внесків до Фонду задекларували також країни-партнерки Велика Британія, Австрія та Швеція.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.