Австрійська авіаційна компанія могла постачати запчастини до РФ в обхід санкцій
Джерело: Kronen Zeitung
Австрійська компанія Diamond Aircraft могла постачати у РФ через Китай запчастини та двигуни до своїх літаків в обхід санкцій.
“Згідно з російськими контрактами, двигуни й навіть цілі літаки вітчизняних виробників можуть потрапити до Москви через Китай. Як вважається, пластикові деталі для безпілотників та інших систем озброєнь також “неусвідомлено” потрапляють до Путіна через Пекін, Арабські Емірати та інші країни”, – зазначається в статті.
Зокрема йдеться про компанію Diamond Aircraft з міста Вінер-Нойштадт, що у Нижній Австрії, яка “робить хороший бізнес на своїх приватних літаках по всьому світу”.
При цьому, як сама материнська компанія, так і її дочірня компанія Austro Engines, згідно з повідомленнями, підтримують тісні ділові стосунки з китайськими компаніями.
Як розповіли у виданні, компанія зараз є частиною китайського автохолдингу Wanfeng Auto Holding Group.
“Постачання будуть йти в Росію. Щонайменше один з кінцевих споживачів, Уральський завод цивільної авіації (УЗГА), бере участь у виробництві безпілотників, що використовуються російською армією у війні проти України. Наприклад, УЗГА постачає російському Ульяновському інституту цивільної авіації австрійські запчастини до двигунів для літаків Diamond DA40NG та двигун E4-A від Austro Engine. Загальна сума нового контракту становить приблизно 52 млн рублів (близько 510 тис. євро)”, – йдеться в матеріалі.
З посиланням на українські джерела Kronen Zeitung повідомляє, що австрійські літаки також використовують для підготовки пілотів винищувачів.
“Все це відбувається, попри загрозу санкцій і заборону ЄС на їх обхід. Українська влада висловлює рішучий протест, а Управління державної безпеки та розвідки розпочало попереднє розслідування”, – мовиться в статті.
Своє чергою, Diamond Aircraft відкинула ці звинувачення.
“Літаки не підлягають експортним обмеженням. Окрім того, через ретельні перевірки ми іноді утримуємося від потенційних ділових операцій. Розслідуються конкретні підозри щодо несанкціонованих постачань. У випадку з Росією також були підозри, але їх однозначно спростовано”, – заявили в компанії.
- Росія, попри санкції та ембарго, продовжує закуповувати для ВПК американські напівпровідникові прилади, ПЛІС (програмовані логічні інтегральні схеми) виробництва AMD і Intel через треті країни та фірми-посередники.
Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва Канади.
Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.
Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.
Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.