Австрійська компанія ОMV продовжить закуповувати російський газ до 2040 року
Джерело: Financial Times.
Австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.
За словами гендиректора ОMV Альфреда Штерна, після півтора року повномасштабної російсько-української війни компанія не планує виходити з довгострокового контракту. Його було підписано у 2018 році строком до 2040.
“Поки Газпром постачатиме (газ – ред.)… ми будемо продовжувати брати ці обсяги у Газпрому”, — заявив він.
Гендиректор відмовився напряму критикувати контракт. Він охарактеризував його як заснований на “стандартних ринкових умовах”, сказавши, що в цьому “немає нічого дивного”.
Він згадав нещодавнє схвалення від ОMV щодо надання 2 мільярдів євро для запуску виробництва з газового родовища Neptun Deep у Чорному морі до 2027 року. Робота виконуватиметься у межах спільного підприємства з румунською Romgaz.
Проєкт може вивести на ринок ЄС 100 млрд кубометрів природного газу.
“Це зробить Румунію найбільшим виробником природного газу в ЄС, а OMV — одним із найбільших виробників газу в Європі. Я вважаю, що це значний внесок у безпеку європейських поставок”, — додав він.
Станом на грудень 2022 року до Австрії з Росії надійшло майже 71% газу. З січня по листопад минулого року країна могла заплатити РФ близько 6,7 млрд євро.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.