Австрія планує відмовитися від російського газу до 2027 року

Джерело: Kurier

Влада Австрії погодила відмову від російського газу до 2027 року в нову безпекову стратегію країни. Нині рішення перебуває на стадії доопрацювання

Австрія вирішила відмовитися від російського газу, оскільки кошти, отримані Москвою від продажу палива, можуть використовуватися для фінансування війни проти України. Також австрійський уряд вважає, що залежність від російського газу загрожує економіці Австрії.

Природний газ із Росії становить 80-90% від загального обсягу газу в австрійських трубопроводах. Минулого року Відень міг перерахувати “Газпрому” близько 4 млрд євро.

У лютому міністерка енергетики Австрії Леонор Гевесслер заявила про намір розглянути можливості виходу із довгострокових контрактів між австрійською нафтогазовою компанією OMV та “Газпромом”, які діють до 2040 року. Пізніше в OMV зазначили, що в разі потреби компанія зможе на 100% забезпечити австрійських споживачів газом із неросійських джерел, але для відмови від палива з РФ потрібно створити відповідну правову основу.

У 2024 році російський газ трубами в Європі продовжують отримувати Угорщина, Словаччина та Австрія.

Раніше повідомляли, що австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.